امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11398
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین زارع صفت با اعلام این خبر گفت:  قرار است به زودی با کمک این نرم افزار، بانک جامع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین زارع صفت با اعلام این خبر گفت:  قرار است به زودی با کمک این نرم افزار، بانک جامع اطلاعاتی از وضعیت کارگران شهر تهران در سامانه ها تهیه شود.
وی ادامه داد  در حال حاضر 382هزار و 435کارگر فصلی و ساختمانی در استان تهران مشغول به کارهستند که از این تعداد 135هزار نفر (طبق آمار اداره تعاون،کار و امور اجتماعی در ارایه سهام عدالت ) در پایتخت به سر می برند.
مدیرعامل سازمان رفاه همچنین از افزایش مراکز کاریابی ویژه کارگران فصلی و ساختمانی خبر داد و تصریح کرد:2 مجموعه کاریابی دیگر در مناطق 7 و 8 به 12مجموعه قبلی افزوده شده است.
زارع صفت همچنین ازانجام فعالیت های تحقیقاتی دربحث آسیب شناسی کارگران فصلی و ساختمانی خبر داد واظهار کرد: 3دغدغه در این فعالیت تحقیقاتی مد نظر قرار گرفته است؛ دغدغه کارگران،کارفرمایان و نهادهای اجرایی.
وی درتشریح دغدغه کارگران بیان کرد: تسهیل در امور بیمه کارگران یکی از مهمترین دغدغه های مطرح شده در این تحقیق است.ما سعی کردیم برای تسهیل در روند بیمه شدن کارگران ، تفاهم نامه ای با 19 ارگان ذی ربط امضا کنیم تا در قالب کارگروه ویژه و با مشارکت بین بخشی مصوبات این کمیته پیگیری شود.  
وی تصریح کرد: نبود ایمنی شغلی هم در زمره سایر دغدغه های کارگران قرار دارد که برای ایجاد ضمانت اجرایی در رعایت الزامات قانونی برای کارفرمایان، سعی کردیم از طریق مشارکت با وزارت کار و بخش های تابعه اقداماتی انجام دهیم.همچنین با همکاری فنی و حرفه ای، مبحث مهارت آموزی برای کارگران را نهادینه کردیم.
زارع صفت با اشاره به سایر دغدغه های مطرح شده در این طرح تحقیقاتی هم اظهار کرد: کارفرمایان همیشه به دنبال یافتن کارگران با صلاحیت هستند.همچنین رعایت اصل تحویل به موقع کار به کارفرما،تضمین کیفیت کار انجام شده و همچنین تضمین خدمات پشتیبانی بعد از کار در کنار تامین خسارتهای احتمالی  از سایر دغدغه های مطرح شده است.
وی درباره نهادهای اجرایی و موارد مطرح شده در این کار تحقیقاتی هم عنوان کرد: عمده دغدغه نهادهای اجرایی مربوط به وجود نظم صنفی در انجام فعالیت های مرتبط کارگران بود .همچنین حفظ زیبایی مبلمان شهری، تامین حقوق کارگر و کارفرما درتعاملات مطابق با قانون، عدم انتقال مسئولیت های بخشی بین بخش های مختلف و شفاف سازی و همچنین حفظ نظم عمومی و اخلاق حسنه در رده های بعدی این پروژه تحقیقاتی قرار داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها