امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113980
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -رضا مقدسی: در کِش و قوس جهانی انبوه ایسم‌های تهی و بی‌فایده که عموما در پی انشقاق و تفکیک نوع بشر از ماهیت انسانی ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -رضا مقدسی: در کِش و قوس جهانی انبوه ایسم‌های تهی و بی‌فایده که عموما در پی انشقاق و تفکیک نوع بشر از ماهیت انسانی خود می‌باشند؛ برخی مفاهیم را می‌توان کیمیایی بی‌بدیل دانست که می‌تواند امیدی مجدد از برای رجعت روح حیات به انسان‌ها قلمداد گردد.

در این راستا بی‌تردید مقاومت را می‌توان یکی از این جمله مفاهیم دانست که به بشر می‌آموزد تنها راه نجات برای انسان شدن و انسان ماندن، مقاومت بوده و آدمی را مفری جز مقاومت در مقابل زورگویان، متجاوزان و ستمگران نمی‌باشد.

پس انسان بر مقام انسانیت داخل نمی‌شود، مگر آنکه از یوغ سلطه مستکبرین رهایی یافته و از این جهت باید دانست که راه مقاومت و ایستادگی، تنها راه پیروزی است و در این مسیر راه دیگری وجود ندارد؛ ولو مقاومت کننده یک گروه کوچک باشد؛ ولو آن قدرتی که در مقابل آن مقاومت می‌شود، ارتش درجه‌ی یک دنیا باشد و از طرف تمامی قدرت‌های مستکبر جهانی مورد حمایت قرار گیرد.

موضوعی که با تاسیس نظام جمهوری اسلامی در ایران و شکل گیری کانون مقاومت در ایران اسلامی، به وضوح نمایان گردید و موجب شد تا امروزه اقتدار روزافزون جبهه مقاومت در مقابل جبهه استکبار و کفر، به واقعیتی مشهود و انکارناپذیر مبدل و جبهه مقاومت، یکصدا و متحد در یک سنگر و در کنار یکدیگر در مقابل برخی مستکبرین ایستادگی نمایند.

به این ترتیب انقلاب اسلامی ایران به مستضعفان جهان آموخت که ایستادگی وسیله‌ی پیروزی است، منتها کسانی که مقاومت می‌کنند، باید از خطرات مقاومت نترسند که گر ترسیدند، در مقاومت ایشان اختلال پیدا خواهد شد و پیروزی به دست نخواهد آمد و این آفت اغلب ملت‌ها و جماعاتی است که در میان راه دچار ترس شده و از مسیر مقاومت باز می‌مانند. 

از این جهت و در این راستا می‌بایست رسانه به مدد آمده و موجب شود تا ملت و جماعتی که می‌خواهد مقاومت کند، از فقدان لذایذ زندگی، از فقدان حیات و از فقدان راحتی نترسد و ناراحت و آشفته نشده و تنها این گونه خواهد بود که دشمن به ستوه آمده و مستضعفین در اقصی نقاط جهان تعریف مقاومت را فهمیده و خواهند دانست که مقاومت حقیقی به چه چیز اندیشیده، چه می‌کند و هدف نهایی آن چیست.

در نتیجه در این شرایط وظیفه رسانه آزاد و مقاوم آن است که کاری کنند تا زمینه روانى مقاومت در جوامع پیدا و مستعفین در سراسر جهان با ابعاد حقیقی آن آشنا شوند و این همه در حالی است که در تقابل آشکار، عموم رسانه‌های جهانی، به عنوان ابزاری از برای مستکبرین عمل نموده و سعی در القای سرخوردگی ملت‌ها از مقاومت و ایجاد روح ناامیدی و شکست در میان مستضعفین را داشته و در این مسیر از هیچ کوششی مضایقه نمی‌نمایند.

به این ترتیب از آنجا که مستکبرین جهان و در راس آن‌ها آمریکای جنایتکار و اسراییل غاصب، به چیزی کمتر از تسلیم مطلق ملت‌ها فکر ننموده و در این راستا با بهره گیری از تمامی ابزارهای موجود رسانه‌ای و جمع آن با چاشنی هنر، همواره هجمه‌های روانی ویزه‌ای را به جهت لرزه درآمدن قلوب مستضعفین تدارک دیده‌اند.

البته در اینجا باید بر این نکته متذکر شد که همانا مدل و الگوی انقلاب اسلامی ایران به عنوان مصداقی عینی در برابر این جریان نظام سلطه با ثبات قدم به پیش رفته و این در حالی است که بدون تردید مقاومت همواره با پیروزی همراه خواهد بود و در این مسیر تنها این رسانه و عامل هنر خواهد بود که از توان انتشار این توفیق برخوردار بوده و می‌تواند واقعیت و گونه عمل در تقابل با مستکبرین را به مستضعفان سراسر جهان آموخته و ایشان را از این واقعیت مطلع سازد که همانا در هر نقطه‌ی دیگر نیز که مقاومتِ برخاسته از عزم و ایمان، مردم را به مصاف مستکبران پرمدعا کشانید، پیروزی نصیب مومنان و شکست و رسوایی سرنوشت حتمی ستمگران خواهد شد.

در مجموع می‌توان امید داشت تا جشنواره بین‌المللی مقاومت با استفاده‌ی هوشمندانه از رسانه و اهرم تبلیغات و عامل هنر، به بهترین وجه و به صورت شایسته، در حرکت عظیمی که علیه مستکبرین جهانی صورت می‌پذیرد استفاده نموده و عنصر مقاومت و فداکاری را به مستضعفین جهان به گونه‌ای صحیح و هم جهت منعکس نماید؛ مستضعفین جهان همواره در حال مبارزه و مقاومت در برابر تهاجم مستکبرین بوده و خواهند بود و لذا باید از رسانه‌ها حداکثر بهره‌برداری به نفع این قضیه به عمل آمده و امید است تا جشنواره بین المللی مقاومت بر این مهم نایل آمده و حرکت رسانه‌ای را با بن مایه‌ی هنر، به گونه‌ای همسو جهت‌مند سازد که موج پیشتازی مقاومت را شتابان نماید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها