امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113984
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در برنامه دیباچه رادیو کتاب در خصوص نیم درصدهایی که

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در برنامه دیباچه رادیو کتاب در خصوص نیم درصدهایی که شهرداری ها باید به بحث کتابخوانی اختصاص دهند، گفت: شهرداری ها ملزم به انجام این کار هستند اما معمولاً کمتر انجام می شود.

وی در ادامه افزود: این مراکز علت این کار را درآمد ناکافی عنوان می کنند و همین مسئله باعث می شود تا توجه کمی به این موضوع داشته باشند.

افتخاری همچنین گفت: در جلسه ای که اخیراً با آقای مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و معاونان ایشان داشتیم قرار بر این شد که تعاملی با شهرداری صورت بگیرد و در خصوص این مسئله اقدامات لازم انجام شود.

این نماینده مجلس بیان داشت: شهرداری با توجه به قانونی که وجود دارد، ملزم است تا سهم خود را در این زمینه بپردازد و نهاد کتابخانه ها را حمایت کند؛ اما با پیگیری هایی که ما انجام دادیم معمولاً این مسئله تحقق پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه نظارت این مسئله بر عهده نمایندگان است، گفت: ما در بحث استان تهران گام به گام اقدامات لازم را انجام می دهیم و به تعاملی هم رسیده ایم؛ استان های مختلف نیز که عضو این گروه هستند باید مسئولیت شان را جدی بگیرند چون این سرمایه گذاری تاثیر زیادی به فرهنگ کتاب و کتابخوانی می گذارد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار