امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113994
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسن ذاکری رایزن فرهنگی و علی بخشی سفیر ایران در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسن ذاکری رایزن فرهنگی و علی بخشی سفیر ایران در سنگال، با حضور در مجموعه‌ رسانه‌ای والفجری سنگال، با محمدامین نیاس رییس این مجموعه‌ رسانه‌ای دیدار وگفت‌وگو کرد.

ذاکری در ابتدای این دیدار از تلاش‌های این شبکه‌ دینی سنگال در فعالیت‌های ضدصهیونیستی و موضع‌گیری‌های مثبت آن در قبال سایر تحولات در جهان اسلام تقدیر کرد.

وی همچنین از نیاس برای بازدید از جمهوری اسلامی ایران به منظور بازسازی روابط دیرینه و گشودن فصل جدیدی از ارتباطات دوجانبه دعوت به عمل آورد.

در ادامه نیاس، ضمن تشریح چگونگی آغاز به کار اولین روزنامه‌ والفجری گفت: به دنبال سفری که در جریان جنگ تحمیلی به ایران داشتم، از نام عملیات والفجر رزمندگان اسلام بهره گرفتم و نام والفجری را برای روزنامه‌ام انتخاب کردم.

وی افزود: ‌در این سال‌ها از دیدگاه‌های والای حضرت امام خمینی تأسی گرفتم و با رعایت اصل عدم وابستگی، هرگز از اصول اولیه‌ والفجری که دفاع از ارزش‌های اسلامی، حمایت از فلسطین و تأسی به اندیشه‌های امام و انقلاب اسلامی است، عدول نکردم و در راستای تقریب و وحدت مسلمانان با تأکید و الهام از اهل بیت(ع) تلاش کردم.

رییس شبکه‌ رادیو تلویزیونی والفجری در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری نزدیک‌تر با جمهوری اسلامی ایران، دو کتاب اخیر خود را به رایزن فرهنگی و سفیر ایران در سنگال اهدا کرد.

وی کتاب «مثقف آفریقی بین الدین والسیاسة» را به امام خمینی هدیه کرده و دیگر کتاب او، تفسیر کتاب شعر مرحوم پدرش تحت عنوان «الجیوش الطلع» است که در ابیاتی از آن بر لزوم محبت اهل بیت(ع) به عنوان اساس دین تأکید شده است.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها