امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 113997
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه موسیقی سنتی نغمه‌ساز به سرپرستی محمدمهدی باطنی با هدف اعتلای موسیقی فاخر ایرانی،‌روز گذشته در سالن

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه موسیقی سنتی نغمه‌ساز به سرپرستی محمدمهدی باطنی با هدف اعتلای موسیقی فاخر ایرانی،‌روز گذشته در سالن هنرستان موسیقی شهرداری بارسلون و در حضور شمار زیادی از ایران‌دوستان اسپانیایی و ایرانیان مقیم به اجرای برنامه پرداخت.

این برنامه در راستای سیزدهمین جشنواره‌ آسیا در شهر بارسلون با اجرای قطعاتی از ساخته‌های محمدمهدی باطنی و با بهره‌گیری از ترانه‌های بومی و محلی ایران اجرا شد.

گروه موسیقی نغمه ساز که به همت رایزنی فرهنگی ایران در مادرید، برای اجرای برنامه‌ موسیقی به این جشنواره اعزام شده، متشکل محمدمهدی باطنی، سرپرست گروه و نوازنده‌ی سنتور، ایرج دشتی‌زاده، نوازنده‌ی تار، مجید محیط، نوازنده‌ی کمانچه، پژمان صاعدی، نوازنده‌ی بم‌تار و دف، مرتضی یگانه‌راد، نوازنده‌ی تنبک و مجید یگانه‌راد، نوازنده‌ی سازهای کوبه‌ای است.

گروه نغمه ساز، علاوه بر اجرای قطعات  موسیقی ردیف ایرانی، قطعه‌ای از موسیقی اسپانیایی را در یکی از دستگاه‌های موسیقی ایران به میهمانان پیشکش کرد که با استقبال زیاد دوستداران فرهنگ ایرانی روبه‌رو شد.

این جشنواره با همکاری جوامع آسیایی موجود در اسپانیا، هر ساله به طور منظم و با هدف آشنایی فرهنگ‌های آسیایی و فرهنگ کاتالان از سال 2002 در بارسلون پذیرای گروه‌های مختلف هنری از کشورهای آسیایی است و برنامه‌های متفاوتی از قبیل هنرهای نمایشی، موسیقی معاصر و سنتی را برای تمامی سطوح سنی ارایه می‌دهد.

به گفته‌ مسئولان برگزاری جشنواره، اجرای گروه موسیقی سنتی نغمه ساز، یکی از بهترین برنامه‌های سیزدهمین جشنواره‌ی آسیا در شهر بارسلون بوده است.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها