امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1140
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 249
«سید هادی اسلامی» سرپرست گروه جلوه‌های بصری فیلم سینمایی «چمران» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره نحوه ساخت بخش‌های جلوه‌های بصری فیلم گفت: ...

«سید هادی اسلامی» سرپرست گروه جلوه‌های بصری فیلم سینمایی «چمران» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره نحوه ساخت بخش‌های جلوه‌های بصری فیلم گفت: گروه  15 نفره جلوه‌های بصری از ابتدای کار پیش تولید فیلم سینمایی «چمران» از موسسه ققنوس خیال طراحی جلوه‌های بصری را برعهده گرفتند. جلسات بسیاری درباره چگونگی طراحی این بخش در فیلم با آقای حاتمی‌کیا و سرگروه‌های مختلف داشتیم و در نهایت به نتیجه رسیدیم. زمان فیلمبرداری در اکثر صحنه‌ها خودم حضور داشتم و مسایل را مورد بررسی قرار می‌دادم، تقریبا تمام پلان‌ها را با توجه به طراحی که از قبل داشتیم فیلمبرداری شد.

اسلامی در ادامه گفت: تنها در صحنه‌هایی که فیلم در فضاهای بسته فیلمبرداری می‌شد حضور نداشتیم، از ابتدای مهر ماه کار روی پلان‌های فیلم را آغاز کردیم و حدود دو ماه دیگر جلوه‌های بصری کار به اتمام خواهد رسید.
 


 

سه بخش از فیلم نیاز به جلوه‌های بصری دارد

وی در پاسخ به این سوال که چه بخش‌هایی از فیلم نیاز به جلوه‌های بصری دارد، گفت: پیش از تولید فیلم با آقای حاتمی‌کیا درباره جلوه‌های بصری صحبت‌های بسیاری داشتیم و در نهایت جلو‌ه‌های بصری به سه بخش فضاسازی‌های پاوه در سال 58،  فضاسازی‌های درگیری مهاجمین و مدافعین و سقوط هلی‌کوپتر تقسیم می‌شود. تاکنون حدود 60 درصد از کار به اتمام رسیده است و مابقی کار تا دو ماه دیگر زیر نظر آقای حاتمی‌کیا به اتمام خواهد رسید.

برنده سیمرغ بلورین جلوه‌های بصری فیلم «سلام بر فرشتگان» از جشنواره فیلم فجر درباره سختی کار در این بخش از فیلم گفت: در کار جلوه‌های بصری نگاه تمام گروه به این مقوله و آگاهی آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است خوشبختانه در فیلم سینمایی چمران این نگاه وجود داشت و آقای حاتمی‌کیا به عنوان سرپرست گروه می‌دانستند که پشت پرده آبی به چه چیزی نیاز دارند و تمام سرگروه‌ها از جمله استاد جعفریان کمک شایانی به ما کردند.همه تلاش کردند  که سرصحنه فیلمبرداری جلوی پرده  یک دست و طبق طراحی انجام شود. امیدوارم حاصل کار خوب باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار