امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114003
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یاسر کنعانی مسئول بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از حضور

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یاسر کنعانی مسئول بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از حضور کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت خبر داد و گفت: کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در یک غرفه 40 متری در نمایشگاه کتاب فرانکفورت شرکت خواهد کرد. با توجه به اینکه این دومین حضور کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس است و پیرو حضور سال گذشته دکتر رجبی ریاست کتابخانه در این نمایشگاه و با توجه به ملاقات‌هایی که با ناشران و توزیع‌کنندگان آلمانی برقرار کرد و زمینه معرفی و توزیع کتاب‌های انتشارات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس در سطح اروپا را فراهم کرد.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس در نظر دارد یک حضور فعال و مثمر ثمر داشته باشد و کتاب‌های نفیس و هدفمند این انتشارات را به معرض نمایش بگذاریم. ما در این نمایشگاه بیش از صد عنوان کتاب خواهیم داشت که علاوه بر آن باید نشریه بین‌المللی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس که به صورت دو ماهنامه و به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و سال گذشته شماره اول این نشریه در نمایشگاه حضور داشت را نیز اضافه کرد که شماره‌های 2، 3، 4 و 5 در این نمایشگاه در معرض بازدید مخاطبان قرار می‌گیرد.

کنعانی گفت: سال گذشته ناشرانی از اروپا را شناسایی کردیم که می‌توانند زمینه ارتباط ایران دوستان، علاقه‌مندان به فرهنگ مشرق زمین و همچنین ایران شناسان و اسلام شناسان با فرهنگ ایرانی را از طریق انتشارات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس را برقرار کنند. با توجه به اینکه کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس یکی از غنی‌ترین منابع در میان کتابخانه‌های پارلمانی در سطح جهان است، نمایشگاه کتاب فرانکفورت می‌تواند زمینه ارتباط میان پژوهشگران، محققان و مخاطبان با این کتابخانه را ایجاد نماید.

وی در ارتباط با برنامه‌های کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در این نمایشگاه گفت: با توجه به اینکه ریاست کتابخانه در نمایشگاه شرکت نمی‌کنند برنامه، نشست و قرار ملاقات خاصی در برنامه نداریم و بیشتر برای معرفی آثار نفیس در این نمایشاه حاضر می‌شویم.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها