امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114009
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌انجمن ایرانی تاریخ (شعبه تبریز)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و فرمانداری تبریز به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌انجمن ایرانی تاریخ (شعبه تبریز)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و فرمانداری تبریز به مناسبت یکصدمین سال درگذشت ستارخان سردار ملی همایش مجاهدان تبریز، ستارخان و انقلاب مشروطیت ایران را برگزار می‌کند. 

 محورهای این همایش، جامعه شناسی قیام مجاهدان تبریز و آذربایجان در عصر مشروطه، پایگاه طبقاتی، خاستگاه اجتماعی و سازمان مجاهدان، رابطه مجاهدان تبریز با دیگر کانون‌های مشروطه خواهی ایرانیان،مجاهدان و توده های فرودست و تاریخ نگاری مشروطه، حادثه پارک اتابک و فرجام مجاهدان آذربایجان، جنبه بین المللی فعالیت مجاهدان مقاومت تبریز(بازتاب آن در مطبوعات ، دولت‌ها و محافل خارجی) است.

از دیگر محور‌های همایش، مقاومت تبریز و استقلال و تمامیت ارضی ایران، شخصیت ،مدیریت نظامی و رهبری ستارخان در مقاومت تبریز،  مجاهدان آذربایجان، ستارخان و ادبیات عصر مشروطهاست.

تاریخ پژوهان برای ارسال چکیده مقالات در حدود 200 تا 250 کلمه با تاکید بر مسئله تحقیق و نوآوری های مدنظر تا تاریخ 15 مهرماه 1393 فرصت دارند  25  مهرماه 1390 چکیده مقالات پذیرفته شده اعلام می‌شود.

تاریخ‌پژوهانی که مقالات آنان پذیرفته شده است تا  25 آبان فرصت دارند به دبیرخانه ارسال کنند.

به جهت چاپ مجموعه مقالات برگزیده تا روز برگزاری همایش و رونمایی از آن در همان روز، این تاریخ تمدید نخواهد شد.

این همایش 17 دی ماه 1393- در تبریز برگزار می شود. مقالات یاد شده باید در حدود 4000تا 5000 کلمه  و مستند، روشمند و مبتنی بر اصول و روش های تحقیق و اختصاصاً در باره محور های همایش  مبتنی بر استفاده از منابع تازه یاب، اسناد جدید، غیر تکراری و حاوی یافته های و تحلیل های جدید باشد.

کمیته علمی از مقالات مبتنی بر مطالعات بین رشته ای استقبال خواهد کرد. مقالاتی که این ویژگی ها را دارا نباشند بررسی نخواهند شد.

ارجاع در مقاله به صورت پاورقی به این صورت باید باشد

نام و نام خانوادگی نویسنده(گان)، نام کتاب، مترجم/مصصح،محل انتشار،نام ناشر، تاریخ انتشار،صفحه. همچنین در فهرست نهایی نام خانوادگی، نام، نام کتاب، مترجم/مصصح،محل انتشار،نام ناشر، تاریخ انتشار. باید رعایت شود.

چکیده و اصل مقالات صرفاً به این آدرس با ذکر دقیق مشخصات( نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، پست الکترونیکی، محل سکونت و اشتغال  )  نویسنده یا نویسندگان ارسال گردد. Mashruteh.ershad@gmail.com  در ضمن علاقمندان شرکت در همایش می‌توانند با شماره   33360171 -041 مذکور تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/ر

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار