امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114015
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهین‌دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به همراه هیأتی از همکاران آن معاونت که وی را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهین‌دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به همراه هیأتی از همکاران آن معاونت که وی را همراهی می‌کردند، امروز از بخش‌های مختلف کتابخانه ملی بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی آشنا شد.

بعد از این بازدید سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در محل دفتر کار خود میزبان معاون رئیس جمهور بود و برخی اقدامات و دستاوردهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی را برای وی تشریح کرد.

صالحی‌امیری در بخشی از سخنان خود با توجه به اهمیت داشتن فعالیت بانوان در سطح جامعه و در زمینه‌های فرهنگی، گفت: به نظر می‌رسد ما باید در زمینه معرفی دستاوردهای بانوان تلاش بیشتری به خرج دهیم و در این زمینه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری می‌تواند کمک شایانی کند.

وی با بیان این نکته که هدف سازمان متبوع مبدل شدن به یک نهاد فرهنگی تأثیرگذار در جامعه است، اضافه کرد: متأسفانه در زمینه‌های فرهنگی ضعیف عمل کرده‌ایم و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، بیشتر شبیه هدر دادن منابع بوده است تا اجرای امور اساسی در زمینه فرهنگ.
 


 

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از ایجاد اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی، دعوت از دانشگاهیان کشور برای حضور مستمر و مثمرثمر در کتابخانه ملی، دیجیتال‌سازی منابع و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی نظیر ایجاد توریسم فرهنگی، به عنوان برنامه‌های مهم سازمان اسناد و کتابخانه ملی یاد کرد که می‌تواند در زمینه فرهنگی نیز تأثیرات بسیاری داشته باشد.

وی در پایان خواستار امضای تفاهم‌نامه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی با معاونت امور زنان و خانواده شد و غلامرضا امیرخانی را به عنوان نماینده در این امر به مولاوردی معرفی کرد.

ایجاد تالاری با منابع ویژه بانوان، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، انتشار کتاب و فصلنامه مشترک، مطالعه دانشنامه و بررسی ظرفیت‌های موجود، تهیه نمایه مطالعات زنان و بررسی منابع لاتین موجود در زمینه بانوان از جمله پیشنهادهای صالحی به منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود.

در این دیدار که هاشم‌زاده معاون پشتیبانی، امور حقوقی و استان‌ها و امیرخانی معاون کتابخانه و همچنین جمعی از مسئولان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری حضور داشتند، مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ضمن تشکر از میزبانی کتابخانه ملی از وی و همراهانش، بیان کرد: در حوزه زنان، نگاه‌ها باید عوض شود و در افق برنامه ششم توسعه نیز امیدواریم نگاه ویژه‌ای به مسئله زنان و خانواده شود.

وی از پیشنهادهای صالحی‌امیری به منظور گسترش فعالیت‌های دوجانبه در زمینه امور فرهنگی زنان استقبال کرد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها