امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114035
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۹
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز گزار ش کرد که واشنگتن چه بخواهد و چه نخواهد، ایران بعنوان یکی از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز گزار ش کرد که واشنگتن چه بخواهد و چه نخواهد، ایران بعنوان یکی از همپیمانان کلیدی عراق و سوریه، به طور قطع یکی از بازیگران اصلی در مبارزه علیه داعش است.
آمریکا و ایران که در خصوص موضوعات خاورمیانه با یکدیگر اختلاف دارندف هم‌اکنون در خصوص بحران به جود آمده درباره «داعش» در یک سمت و سو قرار گرفته‌اند.
در حالیکه به ندرت کسی به این ضرب‌المثل توجه دارد که «دشمن دشمن من، در واقع دوست من است»، اما این نشان می‌دهد که واشنگتن و تهران زمینه‌های می‌توانند زمینه‌های مشترک بسیار نادری داشته باشند اما هرگونه تلاش برای نزدیک کردن ایران و آمریکا ساده نیست.
طبق گزارش رویترز، همکاری نظامی ایران و آمریکا علیه داعش ظاهراً جزء گزینه‌های روی میز نیست و در عین حال ایران در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه داعش قرار نگرفته است.
مقامات کنونی و سابق آمریکا اعتراف کرده‌اند که منافع آمریکا و ایران به ندرت با یکدیگر یکسو می‌شود بنابراین این چالش کنونی به وجود آمده در خاورمیانه اطمینان حاصل کردن از این است که نقش ایران حدالامکان سازنده است.
این گزراش سپس به اظهارات «جیمز ماتیس» فرمانده سابق فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اشاره کرد که هفته گذشته در جلسه استماع کنگره درباره همکاری با ایران درباره داعش گفت: ممکن است راههایی وجود داشته باشد که ما به صورت موازی با یکدیگر همکاری کنیم اما من بسیار محتاط هستم و انتظارات بسیار متعادلی دارم.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها