امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114038
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۹
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم نمادین زنگ ملی بازگشایی مدارس که ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم نمادین زنگ ملی بازگشایی مدارس که در دبستان شاهد حضرت زینب منطقه 5 آموزش و پرورش تهران برگزار شد، اظهار داشت: رئیس‌جمهور برای شرکت در جلسه‌ای مهم در ایران حضور ندارند اما پیامی را برای دانش‌آموزان آماده کرده‌اند.

وی افزود: متن پیام رئیس‌جمهور بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

پیام رئیس‌جمهور به مناسبت بازگشایی مدارس و اول مهر 1393

آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به تمام معلمان، مربیان و دانش‌آموزان صمیمانه تبریک می‌گویم. مدرسه خانه امید دولت، مردم و آموزش و پرورش، بنیادی‌ترین بخش توسعه کشور است. ما نیاز به مدرسه‌ای پویا و نوآور در شرایط کنونی داریم.

سازندگان اصلی مدرسه، معلمان، مربیان و دانش‌آموزان این سرزمین هستند. راه رسیدن به هدف از مدرسه و آموزش و پرورش می‌گذرد، زیرا استعداد و هوش فرزندان این زاد و بوم بالا است و باید به کشف آنها بیشتر بپردازیم.

توانمندی آموزش و پرورش در تربیت دانش‌آموزانی است که قادر باشند در کنار تربیت، فرهنگ و دانش‌اندوزی را به جامعه و دولت ارتباط برقرار کنند. باید به آنها آموخت جهان خود را بشناسند و تعلق خاطر به دین، سرزمین و فرهنگ داشته باشند.

مدرسه باید دانش‌آموزانی متفکر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند. مدرسه مطلوب باید فرهنگ خلاقیت، عقلانیت، گفت‌وگو و مدارا را بیاموزد.

معلمان، مربیان و دانش‌آموزان عزیز کمک کنند تا به این مدرسه مطلوب نزدیک شویم و مدرسه‌ای که پناهگاه شما و همه باشد داشته باشیم.

می‌دانم آموزش و پرورش تا رسیدن به این نقطه تنگناهای زیادی دارد و کمبودها و کاستی‌های اقتصادی وجود دارد و دانش‌آموزان و معلمان باید برای دستیابی به این هدف تلاش کنند.

معلمان نیازمند زندگی عزتمندانه هستند تا تمام توان خود را صرف آموزش کنند و دانش‌آموزان به احترام بیشتر نیاز دارند تا قدرت انتخاب را بالا ببرند.

بسیار مایل بودم همچون سال پیش همپای معلمان، دانش‌آموزان و پدران و مادران در نشاط و جنب و جوش اول مهر شرکت می‌کردم و آهنگ دلنشین زنگ مهر را از نزدیک می‌شنیدم، اما ضرورت سفر به مجمع عمومی سازمان ملل این توفیق را از ما گرفت و آنجا هم نیازمند دعای شما هستیم.

برای اینکه سنت نیکوی سال‌های قبل پابرجا باشد از شما دانش‌آموزان می‌پرسم «عزیزانم! ایران با مشکل جدی کمبود آب روبه‌رو است و هر کدام از ما چگونه از آب‌های ایران می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم».
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها