امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114041
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس که در مدرسه استثنایی رجائیه در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس که در مدرسه استثنایی رجائیه در جنوب شهر تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره علت حضور خود در این مدرسه، اظهار داشت: در شهر تهران 8 هزار دانش‌آموز استثنایی داریم که از شهروندان خوب در تهران هستند و ظرفیت‌های خاص و بالایی را دارند.

وی ادامه داد:‌ یکی از دغدغه‌های اصلی والدین آنها تامین سرویس مدارس بود که مقرر شد صد در صد هزینه‌های سرویس مدارس استثنایی تامین شود و در این خصوص شهرداران مناطق موظف شدند در مدارس استثنایی حضور پیدا کنند.

قالیباف در پاسخ به پرسش مبنی بر انتخاب شهردار توسط مردم، اظهار داشت: در شهرهای مختلف جهان انتخاب شهردار به اشکال مختلف برگزار می‌شود و پارلمان‌های شهر هستند که شهردار را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: انتخاب شهردار در هر شهر به قوانین و مقررات باز می‌گردد که باید اقدام صورت بگیرد که به نفع مردم باشد.

قالیباف افزود: دغدغه اصلی شهر در حال حاضر مدیریت یکپارچه شهری است که بیش از آن شهرداری‌ها هستند و تا کنون نتوانسته‌ایم یک گام جدی برداریم نه در آن بخشی که شهردار با رای مردم انتخاب می‌شود و نه به این شکلی که در حال حاضر انتخاب شهردار به شکل پارلمانی است.

قالیباف بیان داشت: بنده فکر می‌کنم بر اساس قوانینی شهرداری‌ها و مدیریت شهری باید تغییرات جدی ایجاد شود این بحث یک لایحه‌ای که پیش از 3 سال است تمامی صاحب‌نظران آن را بررسی کرده‌اند و در حال حاضر تحت عنوان لایحه خدمات یکپارچه مدیریت شهری که در دولت در حال بررسی است و سپس به مجلس ارسال می‌شود.

شهردار تهران یادآور شد: در این طرح شهرداران بالای 200 هزار نفر توسط مردم انتخاب می‌شوند که در نهایت باید مجلس در این خصوص تصمیم بگیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها