امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114047
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 115
شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از ...

شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.

اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.

مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.

سرویس فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار می‌دهد؛ این هفته به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزیده‌ مطالب و خاطرات رزمندگان از 8 سال دفاع مقدس که به قلم خود رزمندگان روایت شده و به ثبت رسیده است منتشر می‌شود. 

قرار ما سه‌شنبه‌های هر هفته با سه‌شنبه‌های وبلاگی برای قدم زدنی کوتاه با وبلاگ‌نشینان...
 
 
8 سال دفاع مقدس در یک نگاه+تصاویر

a data-cke-saved-href=

رزمنده‌ای بی‌نام از سنگر روایت فابریک کتاب خاطرات 8 ساله دفاع مقدس را در یک نگاه آورده است: از کوچه‌ها را به نامشان کرده‌ایم تا یادمان نرود آنها که به سعادت دنیا و آخرت رسیدند، در راه اطاعت از امام، استقامت کردند.

ادامه مطلب
 

کارد که به استخوان رسید غیرت‌ها به جوش آمد
مسعود ده‌نمکی از آن دسته رزمندگانی است که در نقل خاطرات دفاع مقدس فقط به ساخت فیلم و سریال اکتفا نمی‌کند، وی هر از چندگاهی نیز وبلاگ خود را به خاطرات آن دوران بروز می‌کند: هر شب موقع رزم شبانه آنقدر داد و فریاد می‌‌کردم که دیگر صدا از حنجره‌ام خارج نمی‌شد و پیرمردها برایم نشاسته درست می‌‌کردند.

ادامه مطلب
 
 
جوانان ایران در صف آزادی قدس+عکس

a data-cke-saved-href=

سپهر رزمنده‌ای است که در سنگر سپهر حزب‌الله قلم می‌زند: مانور آزادی قدس با حضور چشم‌گیر، پرشور و حماسی نیروهای مردمی در طی چند روز به اجرا درآمد بعد از انجام این مانور، خیل عظیم نیروهای بسیجی سازماندهی شده، در قالب لشکرهای قدس و تحت عنوان طرح «لبیک یا خمینی» راهی جبهه‌های جنگ شدند.

ادامه مطلب
 
 
تنها وسیله ارتباطی اسرا+عکس

a data-cke-saved-href=

مصطفی از جمله وبلاگ‌نویسان و رزمندگان فعالی است که عنوان رهسپار قدیمی را برای سنگر خود انتخاب کرده است: جرأت و جسارت آزادگان در زمان جنگ پس از اینکه به اسارت در می‌آمدند، در پاسخ به نامه‌ها دیدنی بود! آنان با شجاعت تمام پاسخ نامه‌ها را می‌دادند و هیچ ترسی از دشمن خود نداشتند.

ادامه مطلب
 

پایان 29 سال جدایی یک مادر+تصاویر
علی موجودی دیگر رزمنده دفاع مقدس پرچم الف دزفول را با یاد همرزمان بالا نگه داشته است: مادر شهید «عبدالکریم لرکی» 29 سال چشم از در بر نداشت و پس از سال‌ها جدایی به فرزند رسید اما دوباره از او دل برید.

ادامه مطلب
 
 
پرواز ابدی یک جنگجوی بی‌سپر

a data-cke-saved-href=

محمدحسین درچین می‌گوید وبلاگ چمدان آبی برخاسته از سال‌ها خاطره، دلنوشته، صدای رزمندگان، تصاویر شهیدان و فداکاری آزادگان و جانبازان دوران دفاع مقدس است و همچنان می‌نویسد: امیر سرتیپ دوم خلبان عبدالکریم عصاره از دلاوران گردان 11 شناسایی بود؛ تصورش هم سخت است که بدون هیچ وسیله دفاعی و دریغ از یک تیر، به سمت دشمن حرکت و از سد پدافند آنها عبور کردن.

ادامه مطلب
 
 
رفاقت در خانواده خوش‌نظرها/ نامه جانباز برنامه ماه عسل در 17 سالگی+عکس
محمدحسن ابوحمزه رزمنده‌ای است که گاهی خاطراتش را و گاهی داستان‌های کوتاه خود را در وبلاگ داستان کوتاه می‌آورد: برعکس تبلیغات این روزها برای بچه‌های جنگ که می‌گویند همه رزمندگان ارتباطشان را با دنیا قطع می‌کردند؛ یک پای «حسن خوش‌نظر» همیشه توی تبلیغات بود برای گرفتن پاکت و نوشتن نامه برای نامزدش

ادامه مطلب
 

لباس کره‌ای یا لباس‌های خاکی؟
این رزمنده عنوان خود را مهر انتخاب کرده است و دست‌نوشته‌هایش را در وبلاگ دست‌نوشته‌ها می‌آورد: لباس‌های نظامی کره‌ای از والفجر مقدماتی باب شد و آن موقع فقط به فرمانده‌ها می‌دادند؛ لباس‌های براق و اتو کشیده‌ای بودند.

ادامه مطلب
 

نامه به آیت‌‌الله بهجت برای دیار باقی

a data-cke-saved-href=

می‌گوید نامش سید است و در سرزمین خاطره‌ها از رزمندگان می‌نویسد: برای آیت‌‌الله بهجت نامه می‌نوشت، تعجب کردم و پرسیدم مگر آیت الله بهجت کار اجرایی می‌کند که از ایشان درخواست داری؟ گفت: درخواستی از ایشان ندارم فقط می‌خواهم به ایشان بگویم دوستت دارم!

ادامه مطلب
 

شوتِ موشکی!

a data-cke-saved-href=  

عباس اسلامی‌پور یکی از رزمنده‌های دفاع مقدس می‌گوید که همیشه دوست داشتم حنجره‌ای داشته باشم برای یاد کرد مردان زلال این دیار مردانی از جنس آب و آیینه؛ امیدوارم «روشنای صبح» این حنجره باشد: محمود توپ را در جلو پایش قرار داد و به قصد زدن یک گُلِ راه دور با تمام توان به توپ ضربه زد که ناگهان صدای مهیبی همه ما را میخکوب کرد.

ادامه مطلب
 

تنها خواسته یک قهرمان ملی

a data-cke-saved-href=

غلام دلشاد جانباز شیمایی است نام وبلاگش را نیز گذاشته مظلومین شیمیایی ایران آنجا مکان درد و دل است، ساده و صمیمی: نامش «علمدار» است، جانباز 62 درصدی که به سختی نفس می‌کشد، می‌گوید که دردهایم نعمتند، من چون اقتدار و سربلندی ایران عزیز را می‌خواهم به سختی نفس می‌کشم تا مردم ایران راحت نفس بکشند.

ادامه مطلب
 
 
عکس/ تنهایی یک شهید
امیر مقدم برومند از رزمندگان عکاس 8 سال دفاع مقدس یادداشت‌های خود را در سنگر خط مقدم می‌آورد: دیدن مجاهدی که نتواند چند قدم برای تخلیه و فراموشی دردش راه برود سخت است؛ خوشا به حال آنانکه با شهادت رفتند؛ بخاطر ما درد کشیدند ولی برای خود غصه نخوردند.

ادامه مطلب
 

مردان دلیر ایران+اسامی
این رزمنده یک بیمارستان دریایی زده است و با نام دکتر یونس می‌نویسد: تمام شهدای امر به معروف و نهی از منکر از سال 69 تا کنون به جز یک نفر در تهران به شهادت رسیده‌اند.

ادامه مطلب
 

وقتی گردان بدون فرمانده ماند

a data-cke-saved-href=

محمد جمال‌زاده می‌گوید در سنگر امدادگر جبهه‌ها می‌خواهد شرح خاطرات و اقدامات امدادگران و بهداری در 8 سال دفاع مقدس و بحران‌ها و سوانح را به ثبت برساند: فرمانده گردان که برای بازدید پل رفته بود بر اثر تیر دشمن از ناحیه ران زخمی و به عقب منتقل شد درحالیکه هر لحظه احتمال پاتک دشمن می‌رفت و سر و صدای تانک‌ها به وضوح شنیده می‌شد گردان بدون فرمانده ماند.

ادامه مطلب
 
در ادامه تعدادی از وبلاگ‌های برتر حوزه دفاع مقدس که به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اهتمام می‌ورزند می‌آید:
 

مادرانه یک شهیده روز قدس/ زنی که حلقه ازدواجش را به جبهه بخشید a data-cke-saved-href=

نام وبلاگ یاد شهیدان و رزمندگان دفاع مقدس اندیمشک است که یاد شهدای این مرز و بوم را زنده می‌دارد: همسر شهیده «نسرین عزیزپور» می‏‌گوید: بهترین خاطره‏‌ای که از نسرین دارم این است که حلقه نامزدی‌اش را برای کمک به جبهه هدیه کرد.

ادامه مطلب
 
 
سرانجام خلبان ایرانی که در ارتش عراق می‌جنگید

a data-cke-saved-href=  

سبحان داودی در وبلاگ آخرین بازمانده می‌آورد: سراسیمه همراه با جمع کثیری از مردم، خود را به محل فرود خلبان رساندم. با کمال حیرت متوجه تسلط کامل او به زبان فارسی شدم و بعدها دریافتم پدربزرگ او دزفولی بوده است.

ادامه مطلب
 

تصاویر/ خبرنگاران خط مقدم

a data-cke-saved-href=

وبلاگ پژوهشگر و مردم شناس انقلاب نیز از پژوهش‌هایش می‌آورد: معتبر آن حضور پشت خاکریزهای کاغذی درست مثل خاکریزهای خاکی؛ وظیفه اصلی خبرنگاران مقاومت و نبرد در خط مقدم است.

ادامه مطلب
 

کاش جانباز 100 درصد می‌شدم!

a data-cke-saved-href=  

وبلاگ بنگروز نیز بهترین مطالب از خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس را می‌آورد: از او خواستم آرزویش را بگوید. سرش را به زیر انداخت و فقط گفت: آرزویم این است کاش به جای 70 درصد، جانباز 100 درصد می‌شدم.

ادامه مطلب  
 
وبلاگ خود را به ما معرفی کنید

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها