امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114051
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 36
حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اعلام اینکه ضروری است ائتلافی تحت عنوان ...

حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اعلام اینکه ضروری است ائتلافی تحت عنوان «دوستان عراق» برای مبارزه با داعش شکل بگیرد، اظهار داشت: در این ائتلاف کشورهای اسلامی، اعضای جنبش عدم تعهد و دیگر کشورها باید دعوت شوند و ارتش اسلامی علیه تروریسم را در سوریه و عراق تشکیل دهند.

وی ادامه داد: این ائتلاف هم می‌تواند حافظ صلح باشد و هم می‌تواند در برابر تروریسم در لبنان و سوریه و دیگر کشورها راهگشا باشد، در این مرحله با تشکیل یک فرماندهی اتاق جنگ مشترک و تبادل اطلاعات امنیتی و نظامی می‌توان در برابر تحرکات گروهک تروریستی داعش ایستادگی و از پیشرفت بیشتر آنان جلوگیری کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش وزارت امور خارجه کشورمان در ایجاد این ائتلاف جهانی، اذعان داشت: در زمینه سیاسی وزارت خارجه می‌تواند کار را به عهده بگیرد و در زمینه نظامی نیز وزارت دفاع می‌تواند عهده‌دار مسئولیت باشد و در مرحله بعدی فرمانده معظم کل قوا با حمایت خود از این طرح می‌توانند اذن تشکیل ائتلاف جهانی علیه داعش را صادر کنند.

دبیر کل حزب سبز در پایان خاطرنشان کرد: ائتلاف جهانی کشورهای اسلامی علیه داعش می‌تواند کشورهای عربی حامی داعش را رسوا کند که در صحنه عمل به تروریست‌ها کمک می کنند و از سوی دیگر نیز نقشه و طراحی اصلی آمریکا و متحدان غربی آن که به دنبال ترویج اسلام‌هراسی هستند برای جهانیان آشکار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها