امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114057
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سرهنگ تیمور حسینی صبح امروز در ستاد استقبال از مهر در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردای سخن می‌گفت با تائید افزایش نسبی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سرهنگ تیمور حسینی صبح امروز در ستاد استقبال از مهر در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردای سخن می‌گفت با تائید افزایش نسبی تر افیک نسبت به روزهای قبل گفت: ما معولا از 6:45 سنگینی بار ترافیک مواجه بودیم اما امروز ترافیک در معابر بزرگراهی از ساعت 6:15 شروع شد.

وی افزود: بیش از َآن که حجم ترافیک برای ما مسئله‌ساز باشد بی‌نظمی در رانندگی و رفت و‌ آمد مشکل است بنابر این همه هم و غم ما برقراری نظم و انضباط است که شاخصه‌های آن مسائلی مثل حرکت بین خطوط، گردش صحیح، توقف پشت خط ایست در تقاطع‌ها، عدم توقف در نقاط غیرمجاز در حاشیه معابر بزرگراهی و حریم تقاطع‌ها و مواردی از این دست است که امیدوارم همکاران من در نظم‌ بخشیدن به تردد موفق باشند تا گره‌های کور ترافیکی ایجاد نشود و مردم به کار خود و دانش‌آموزان به مدرسه خود برسند.

حسینی در تعریف معیار سنگینی بار ترافیک گفت: میزان سنگین بودن بار ترافیک بر اساس سیستم‌های شمارشگر نصب شده است که آمار تردد را با نرم تعریف شده می‌سنجد و در سیستم آن را تحلیل کرده و روی نقشه به ما اعلام می‌کند که وضعیت ترافیک سنگین، نیمه سنگین یا عادی است بنابراین نگاه چشمی افراد و به خصوص کسانی که هر روز از یک مسیر مشخص تردد می‌کنند تعیین کننده سنگین ترافیک نیست.

وی افزود: تا اینجای کار ترافیک طبق پیش‌بینی ما سنگین‌تر شده البته این بیشتر در مورد معابر بزرگراهی صادق است و بازگشایی مدارس روی ترافیک معابر شهری و عادی تأثیر خاصی نداشته بلکه ساعت بیولوژیک بدن ما به دلیل عقب کشیده شدن ساعت احساس می‌کند ترافیک زودتر شروع شده است.

رئیس پلیس راهور تهران در ادامه گفت: ترافیک اول مهر امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته به دلیل افزایش تعداد خودروها و کاربران ترافیک حدود 10 درصد سنگین‌تر شده است. برای معابر بزرگراهی مثل اتوبان‌های حکیم، ستاری و همت ترافیک بیشتری پیش‌بینی می‌کنیم. معابر درجه 2 نیز به ویژه در تقاطع‌ها نیاز به کنترل بیشتری دارند البته مشکل اصلی در تقاطع‌ها عبور عابر پیاده است که برای افزایش امنیت آنان از اوایل آبان ماه طرح گذرگاه عابر پیاده تحت عنوان ایست به احترام زندگی را اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها