امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114061
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 320
براساس اظهارات فرماندهان نظامی ارتش و سپاه، تیپ کربلا نیم ساعت پس از آغاز عملیات موفقیت هایی بدست آورد. منطقه عملیات در ساعت 5/23 (دوشنبه ....

براساس اظهارات فرماندهان نظامی ارتش و سپاه، تیپ کربلا نیم ساعت پس از آغاز عملیات موفقیت هایی بدست آورد. منطقه عملیات در ساعت 5/23 (دوشنبه ....

قرارگاه قائم، خبرگزاري جمهوري اسلامي 12/ 8/ 61
 

براساس اظهارات فرماندهان نظامي ارتش و سپاه، تيپ کربلا نيم ساعت پس از آغاز عمليات موفقيت هايي بدست آورد. منطقه عمليات در ساعت 5/23 (دوشنبه دهم آبان) بدليل منورهاي طرفين عراق نوراني است، همچنين در اين ساعت اولين خط دفاعي دشمن در برابر حمله پيشتازان سپاه اسلام در هم شکسته شد.
در حالي که در تمامي محورها نيروهاي اسلام با قواي کفر درگير هستند. اولين اسراي عراقي در ساعت 30/23 در حال انتقال به پشت جبهه هستند.

قرارگاه قائم، خبرگزاري جمهوري اسلامي 12/ 8/ 61
 

امام جمعه اصفهان طي پيامي خطاب به رزمندگان اسلام ضمن آرزوي موفقيت براي آنان اظهار داشت، اي ارتشيان غيور، سپاهيان دلير، بسيج قهرمان و پر صلابت هم اينک چشم ميليون ها انسان مظلوم در پهنه ظلم زده عالم به قدم هاي شما دوخته شده و قلب هاي پر التهاب آنان در انتظار مژده فتح و پيروزي شماست، بجنگيد وافتخار و عظمت را براي نسل آينده به ميراث گذاريد.

منبع : لومتن
 

تاريخ: 12/ 8/ 61، 3/ 11/ 1982
هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس [شوراي ] اسلامي در اظهار نظري در مورد حمله دوشنبه شب ايران در جبهه جنوب غربي شهر دزفول اعلام کرد. عمليات ما کاملاً پيروزمندانه بوده است و ما به هدف هاي خود رسيده ايم.
در بغداد صدام حسين رئيس جمهور عراق در پاسخ اظهار داشت که حمله ايران شکست خورده است. به گفته تهران «عمليات محرم هدف هاي محدودي را دنبال مي کند و امکان دارد که کنترل بخش هايي از خاک ايران که هنوز در اشغال نيروهاي عراقي است. باز پس گرفته شوند. از اواسط ژوئن عراق تأکيد مي کند که تمام نيروهايش را از خاک جمهوري اسلامي بيرون برده است و از نظر صدام حسين ايرانيان در آخرين حمله خود سعي کرده اند که از مرز بين المللي بگذرند. ايران در اين عمليات از 15 هزار نيرو و تعدادي از واحدهاي زرهي خود استفاده کرده است ايرانيان تأکيد مي کنند که حدود پانزده کيلومتر به سوي غرب پيشروي کرده اند و کنترل چهار پايگاه مرزي و تأسيسات نفتي مرزي را به دست گرفته اند. عراقي ها اطمينان مي دهند که با عمليات مشترک نيروي زميني و هوايي دشمن متحمل شکست سختي شده اند. بغداد تصريح مي کند که تعدادي زره پوش و چند قبضه توپ را منهدم کرده است از سوي ديگر عراق روز گذشته يک بار ديگر به شرکت هاي دريايي اخطار کرد آن بخش از خليج فارس که به سه بندر اصلي ايران مشرف است منطقه نظامي محسوب مي شود.

منبع: اگتواليته
 

تاريخ: 13/ 8/ 61 - 4/ 11/ 1982
بامداد روز گذشته نبردهاي شديدي در مرز ايران و عراق و در 250 کيلومتري بغداد جريان داشت به گفته بغداد اوضاع به سود عراقي ها تثبيت شده است. نيروهاي ايراني که سه شنبه شب حمله خود را با تصاحب بيست و دو تانک و خودرو زرهي و اسير کردن حدود 500 نفر ادامه داده بودند محاصره شده اند. به نظر مي رسد ايرانيان متحمل تلفات سنگين جاني و مالي شده اند. با اين وجود بيانيه هاي نظامي عراق اشاره کمتري به مناطق نبرد دارند. به گفته آنها نبردها در جوار منطقه ميسان و در منطقه عملياتي لشکر چهارم جريان دارد.

منبع: لومولدر رويتر - خبرگزاري فرانسه
 

تاريخ 14/ 8/ 61- 5/ 11/ 1982
نبرد در پنجشنبه چهارم نوامبر نيز ميان ايران و عراق ادامه داشت و بيانيه هاي متضاد طرفين اشاره به تلفات فزاينده اي دارد. ايران در يک بيانيه نظامي که از راديو پخش شد اعلام کرد نيروهايش روز چهارشنبه 97 تانک و خودروي زرهي عراق را منهدم کرده و 45 عدد ديگر را که برخي از آنها ساخت برزيل بودند و اخيراً تحويل گرديده اند به تصرف خود در آورده اند. ايران اعلام مي کند که اين کشور پنج هواپيما را در بخش مرکزي جبهه سرنگون کرده است و دوهزار و ششصد تن از عراقي ها را کشته يا مجروح و يک هزار و چهار صد تن را اسير کرده است. خبرگزاري عراق به نقل از منابع نظامي اين اخبار را تکذيب کرد اين خبرگذاري تصريح کرد که هيچ هواپيما وبالگردي در دومين روز عمليات محرم ساقط نشده است.

قرارگاه قائم خبرگزاري جمهوري اسلامي 
 

12/ 8/ 61
عمليات نظامي «محرم» با حول و لاقوه الا بالله با رمز يا زينب در ساعت 22/ 08 دقيقه دوشنبه شب از قرارگاه قائم در عين خوش آغاز شد اين عمليات با هدف آزاد سازي 270 کيلومتر از اراضي مبهم اسلامي که مدت 25 ماه و 11 روز در اشغال دشمن بود در جنوب دهلران، غرب عين خوش و شمال فکه انجام مي گيرد.

قرارگاه قائم، خبرگزاري جمهوري اسلامي 11/ 8/ 61
 

رزمندگان اسلام همچنان سرافراز و پيروزمندانه به پيش مي روند در ادامه عمليات پيروزمندانه محرم تعداد زيادي از تانکهاي دشمن منهدم و تعدادي نيز به گل نشسته است. به گزارش خبرنگاران خبرگزاري جمهوري اسلامي تنها در يکي از محورها 10 تانک دشمن به گل نشسته و خدمه آن به اسارت رزمندگان اسلام در آمدند. و اين تعداد تنها بخشي از تجهيزات متجاوزين عراقي است که به غنيمت رزمندگان اسلام در آمده است بر اساس گزارش ديگري اکنون علاوه بر جاده شرق بصره بغداد شهر محلي خوبي و طيب عراق و چاه هاي نفت زبيدات اين کشور نيز در تير رس نيروهاي اسلام قرار دارد.

منبع: قادسيه صدام
 

تاريخ 12/ 8/ 1367، 3/ 11 /1982
صدام حسين، رئيس جمهور عراق در ديدار با گروهي از رزمندگان نيروي هوايي که اختراعات و ابتکاراتي در زمينه فني و تکنيکي داشتند اظهار داشت که مرزهاي عراق نيرومند بوده و انسان ها و همه لوازم ضروري آن در هر نقطه اي از عمق خاک عراق مورد حمايت قرار گرفته است. وي افزود که نقاط مقدم مرزهاي عراق در ارتباط کامل با نقاط پشتيبان در عمق خاک و مورد حمايت مردم عراق است وي گفت: اين قدرت هماني است که آرزوهاي حکام ايران و اربابان و حاميان آنها را که با موضع گيري عراق عليه تهران دچار غافلگيري شدند. درهم شکست وي افزود: اگر مردم عرب از لحاظ روحي رواني، تاريخي، انساني و قولي ما را حمايت نمي کردند عراق پيروي نبود. همچنين اگر عراق از نظر احساس، ايمان و تفکر، جزئي از تاريخ اعراب نبود، نمي توانست در مقابل طمع ورزي هاي متجاوزين ساکن در قم و تهران ايستادگي کند.
منبع: نشريه يارا، شماره 7.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها