امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114067
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی فر امروز در مراسم نواختن زنگ مهر در مدرسه نخبگان پورسینا اظهار داشت: ایران با سابقه تمدنی و هویت تاریخی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی فر امروز در مراسم نواختن زنگ مهر در مدرسه نخبگان پورسینا اظهار داشت: ایران با سابقه تمدنی و هویت تاریخی چندین هزار ساله همواره در طول تاریخ ابرقدرت بوده و ایفای نقش کرده است.

وی افزود: کشور ما علی‌رغم تهاجم‌های متعددی که در طول تاریخ متحمل شده است همچنان هویت خود را حفظ کرده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک میلیون بنا، سایت و محوطه تاریخی در کشور داریم که از این یک میلیون، حدود ۳۱ هزار اثر ثبت ملی شده است.

سلطانی فر تصریح کرد: ۹۵ درصد آثار تاریخی کشور هنوز در دل خاک و کوه‌هاست که امیدوارم دانش‌آموزان امروز کاوشگران آینده این آثار باشند.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی هر کشور بیانگر هویت تاریخی و تمدنی آن کشور است، گفت: ایران موزه ای است به وسعت یک کشور. در تمامی نقاط این کشور آثار فرهنگی و تاریخی ارزشمندی وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ثبت جهانی شهر سوخته طی ماه‌های اخیر در یونسکو گفت: در حال حاضر ۱۷ اثر تاریخی ایران در یونسکو ثبت جهانی شده است.

سلطانی فر افزود: آثار تاریخی در فرآیند توسعه گردشگری هر کشور نقش محوری و اساسی دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار