امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 25
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114071
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید تهران‌فر با بیان اینکه از مجموع 34 بانک تنها 5 بانک و موسسه تاکنون فهرست بنگاه‌های خود را به بانک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید تهران‌فر با بیان اینکه از مجموع 34 بانک تنها 5 بانک و موسسه تاکنون فهرست بنگاه‌های خود را به بانک مرکزی ارائه نکرده‌اند، اظهارداشت: با پیگیری انجام شده مشخص شد که اطلاعات این بنگاه‌ها نیاز به اصلاحاتی داشته که پس از انجام این اصلاحات تا حداکثر دو روز آینده اطلاعات نهایی به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: بانک‌های باقی مانده هم فهرست بنگاه‌های خود را با ذکر تعداد شرکت‌ها، ارزش و نوع فعالیت و ذکر جزئیات اعلام می‌کنند تا مردم نیز در جریان امور قرار بگیرند.

تهرانفر افزود: براساس صورتحساب مالی حسابرسی شده تا پایان سال مالی گذشته، ارزش بنگاه‌داری بانک‌ها 226 هزار و 600 میلیارد تومان و در مجموع حدود 48 تا 49 درصد سرمایه پایه بانک ها برآورد شده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی تاکید کرد: بانک‌ها حدود 500 تا 600 شرکت دارند که باید در یک زمانبندی مشخص مازاد آن را بفروشند.

به گزارش فارس، براساس دستورالعمل بانک مرکزی، بانک‌ها حداکثر می‌توانند معادل 40 درصد سرمایه پایه خود را صرف خرید بنگاه‌‌ و شرکت کنند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار