امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114073
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 19
رسول دیناروند در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار فارس به علت ورود و مصرف روغن پالم در کشور و مزایا و معایب آن پرداخت و گفت: هم اکنون 50 درصد کل روغنهای ...

رسول دیناروند در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار فارس به علت ورود و مصرف روغن پالم در کشور و مزایا و معایب آن پرداخت و گفت: هم اکنون 50 درصد کل روغنهای مصرفی مردم روغن پالم است که تا پایان امسال به 30 درصد کاهش پیدا می کند.

وی گفت: سال گذشته 700 هزار تن روغن پالم به کشور وارد شد که امسال به 400 هزار تن کاهش پیدا می کند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: تخلف شرکتهای لبنی در مصرف روغن پالم محرز است و اتفاق افتاده است. وزارت بهداشت هم طبق وظیفه خود به این تخلفات رسیدگی کرده است، متخلفان شناسایی شده و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

دیناروند گفت: در مجموع 33 محصول لبنی از 24 شرکت تولید کننده که برخی از آنها برندهای معروف و برخی هم برندهای محلی هستند به عنوان متخلف به قوه قضاییه معرفی شده‌اند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: در بین این محصولات شیر وجود ندارد و چند ماست پر چرب، پنیر خامه‌ای و پنیرهای پروسس که قبلاً مجوز استفاده از روغن پالم را نداشته‌اند، در بین آنها هستند.

وی ادامه داد: محصولات لبنی که قبلاً مجوز استفاده از روغن پالم داشته اند، حتماً روی آنها درج شده که حاوی روغن گیاهی هستند و منظور از روغن گیاهی در محصول لبنی، روغن پالم است چون سایر روغنهای گیاهی مایع و روان هستند و مانند روغن پالم قوام ندارند.

دیناروند گفت: از اول مهر مجوز استفاده از روغن پالم در تمام محصولات لبنی که از گذشته مجوز داشته‌اند باطل می‌شود و هیچ محصول لبنی نباید با روغن پالم تولید شود.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: البته بستنی و روکش شکلات جزو محصولات لبنی محسوب نمی‌شوند و می‌توانند با روغن پالم تولید شوند.

وی گفت: این حرکت وزارت بهداشت به این معنی نیست که اتفاق خیلی مهمی افتاده است و مردم از خطر بزرگی نجات می‌یابند بلکه به این معنی است که شفاف سازی شود و در محصولات غذایی غش و تقلب صورت نگیرد.

مشروح این مصاحبه تفصیلی طی روزهای آ‌ینده در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها