امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114074
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 38
علیرضا شهرکی ثانوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌ با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سیستم‌های نوین فروش

علیرضا شهرکی ثانوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌ با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سیستم‌های نوین فروش بلیت‌ بیان کرد: ‌در بحث تسهیل فروش بلیت امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم از انواع رو‌ش‌های فروش کمک بگیریم.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تهیه بلیت برای مسافران تسهیل شود و مراجعه به پایانه‌ها برای تهیه بلیت کاهش یابد که این امر موجب کاهش مصرف سوخت، کاهش ترافیک و صرفه‌جویی در وقت خواهد شد.

* فروش 80 درصد بلیت‌های ناوگان مسافری به خارج پایانه‌ها منتقل می‌شود

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران ادامه داد: در حال حاضر در استان تهران فروش بلیت اتوبوس از طریق سامانه اینترنتی هم انجام می‌شود، همچنین سامانه‌های مختلف تلفنی و پیامکی در استان تهران فروش بلیت اتوبوس را بر عهده دارند که سعی می‌کنیم این سامانه‌ها را تقویت کنیم.

وی افزود: هدفگذاری کرده‌ایم که در صورت همراهی بخش خصوصی، قسمتی از‌ فروش بلیت ناوگان عمومی مسافری جاد‌ه‌ای استان را ‌به خارج از پایانه‌ها منتقل کنیم.

شهرکی ثانوی اضافه کرد: در این باره موضوع اولیه مربوط به سفرهای برون‌استانی از مبدأ تهران است در این راستا پیش‌بینی کرده‌ایم که 80 درصد فروش بلیت مسیرها‌ به خارج از پایانه‌ها منتقل شود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران گفت:‌ طرحی که در دستور کار قرار گرفته است با کمک سازمان پایانه‌ها و شهرداری‌ها و شرکت‌های حمل و نقلی در حال تهیه است.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم 80 درصد فروش بلیت‌های ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای به خارج از پایانه‌ها منتقل شود و عرضه بلیت از این پس در مراکز نظامی، دانشجویی، کیوسک‌های سطح شهر، آژانس‌های مسافرتی، دفاتر پیشخوان دولت، دفاتر فروش شرکت‌های حمل و نقلی در داخل شهر، سامانه پیام کوتاه و تلفن ثابت انجام شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران اظهار داشت: در مراکز دانشگاهی‌ به کمک دانشگاه‌هایی که متقاضی هستند جایگاهی برای فروش بلیت ایجاد می‌شود.

شهرکی ثانوی بیان کرد: تنها 20 درصد از بلیت‌ها از طریق پایانه‌ها به فروش می‌رسد که برای مسافران خاص و فروش‌های ترانزیتی خواهد بود.

* نظارت بر عملکرد مدیران فنی در پایانه‌های مسافری چهارگانه تهران

شهرکی ثانوی درباره نظارت فنی بر ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای یادآور شد: در پایان سفرهای تابستانی در پایانه‌های چهارگانه تهران مستقر شدیم و بر عملکرد مدیران فنی شرکت‌ها نظارت کردیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران ادامه داد: انجام کنترل‌های لازم بر ناوگان و بررسی چک لیست‌ها بر عهده مدیران فنی است تا قبل از اعزام ناوگان از نظر شرایط فنی، استانداردها و ایمنی شرایط مطلوبی داشته باشند.

شهرکی ثانوی اظهار داشت: اجرای صحیح وظایف مدیران فنی و نظارت بر عملکرد آنها در ایام پیک بازگشت سفرها انجام شد و با تخلفات‌ نیز در کمیسیون تخلفات برخورد شد.

* بد‌رقه مسافران دانشجو‌ در پایانه غرب با شیرینی و گل

وی اظهار داشت: امروز، اول مهرماه، در آستانه بازگشایی مدارس و نیز دانشگاه‌ها و ‌آغاز فصل تحصیلی جدید در پایانه مسافری غرب ‌حضور یافتیم و در قالب حرکتی نمادین،‌ ‌دانشجویانی که قصد سفر به شهرستان‌‌های دیگر را داشتند، با شاخه گل و شیرینی بدرقه شدند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تهران ادامه داد: این حرکت با همکاری سازمان پایانه‌ها و شهرداری‌ها و مجموعه شرکت‌‌های حمل و نقلی ‌در پایانه غرب انجام و در گام اول از دانشجویانی که قصد سفر به شهرستان قزوین داشتند، تقدیر شد.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار