امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114076
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 21
مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به موضوع تشکیل ائتلاف دولت ...

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به موضوع تشکیل ائتلاف دولت های غربی علیه داعش اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران یک نظام واقع‌گراست و عدم شرکت تهران در ائتلاف حاکی از این مطلب است.

وی با یادآوری حمایت‌های حداکثری غرب از تکفیری‌های سوریه اظهار کرد: علاوه بر حمایت‌های نظامی و تسلیحاتی کشورهایی که امروز در قالب ائتلاف علیه داعش در پاریس جمع شده اند حمایت‌های مالی گسترده عربستان و دیگر کشور های عربی را نیز از این گروهک شاهد بوده‌ایم که اتفاقاً این کشورها نیز در جمع ائتلاف کنندگان وجود دارند و همیشه نیز مخالف جنبش‌های اعتراضی بوده‌اند.

رحماندوست از تشکیل ائتلافی غیر رسمی به رهبری ایران علیه داعش سخن گفت و ادامه داد: زمانی که داعش به همه متحدان منطقه‌ای ایران مانند حزب‌الله لبنان، بشار اسد و دولت قانونی عراق هجمه می‌آورد مشخص می‌شود که از پیش ائتلافی علیه داعش با محوریت ایران شکل گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون آمریکا کشورهایی را که مانند خودش دستشان تا مرفق به خون بیگناهان آغشته است در ائتلاف علیه داعش به دور خود جمع کرده است، اظهار کرد: آقای ظریف به ظرافت این نکته را خاطرنشان کردند که این ائتلاف شکل گرفته علیه داعش، ائتلاف توبه‌کاران است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ زمانی که ایران به مردم غزه و حزب‌الله لبنان و بشار اسد کمک می‌کند به این معناست که ائتلاف ضد داعش را تشکیل داده است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو بیان کرد ملت‌ها امروز بیدارند و کلاه دولت‌ها بر سرشان نمی رود؛ اینکه بعضی دولت‌های حامی تروریست را دور هم جمع می‌کنند موجب فریب خوردن ملت‌ها نمی‌شود.

رحماندوست در پایان گفت این نوع حرکت‌های ظاهری علیه داعش ابتکار عمل را به دست آمریکایی ها نمی‌دهد و به عکس این ملت ایران و متحدان آن هستند که به جای سخن‌راندن در عمل به مقابله با داعش پرداختند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها