امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11410
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی و وزیر اسبق آموزش و پرورش در نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمود فرشیدی دبیرکل کانون تربیت اسلامی و وزیر اسبق آموزش و پرورش در نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار شد تا بخشی از سؤالات جامعه میلیونی فرهنگیان کشور در برنامه‌های تبلیغاتی از نامزدهای ریاست‌جمهوری پرسش شود.

در این نامه آمده است: به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و عینیت بخشیدن به حماسه سیاسی و حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری با شناخت اصلح و نیز به منظور تنویر افکار فرهنگیان که از معتمدترین اقشار جامعه براساس تحقیقات محسوب می‌شوند، تقاضا دارد ترتیبی اتخاذ فرمایید که سؤالات ذیل به عنوان بخشی از سؤالات جامعه میلیونی فرهنگیان کشور در برنامه‌های تبلیغاتی از نامزدهای ریاست‌جمهوری پرسش شود.

1ـ سیاست‌های کلی تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت کشور توسط مقام معظم رهبری به عنوان بزرگ‌ترین پدیده در عرصه آموزش و پرورش میهن اسلامی در سیزده اصل زنده، پویا و مترقی ابلاغ شد، چه راهکارهایی را برای تحقق عملی و عینی آن اندیشیده‌اید؟

2ـ‌ جنابعالی برای آموزش و پرورش از منظر تأثیرگذاری نسبت به سایر دستگاه‌ها چه رتبه‌ای قائل هستید؟

3ـ آموزش و پرورش را دستگاهی سرمایه‌گذاری تلقی می‌کنید و یا مصرف‌کننده؟

4ـ بین دستگاه‌های فرهنگی مانند وزارت علوم و تحقیقات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیره، آموزش و پرورش چه رتبه و جایگاهی دارد و اصولاً در دولت جنابعالی وزارت آموزش و پرورش چه جایگاهی خواهد داشت و همکاری سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها با این وزارتخانه چگونه خواهد بود؟

5ـ برای تأمین معیشت، ارتقای جایگاه و توانمندسازی معلمان به عنوان سه مؤلفه کلیدی و مهم در عرصه سازندگی تعلیم و تربیت میهن اسلامی چه راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنید؟

6ـ برنامه شما به منظور تأمین منابع مالی کافی برای آموزش و پرورش چیست؟

7ـ با توجه به تهاجم و ناتوی فرهنگی استکبار جهانی که لبه تیز آن متوجه نسل آینده‌ساز انقلاب اسلامی یعنی دانش‌آموزان است، آموزش و پرورش در دولت شما در این زمینه چه رسالتی را ایفا خواهد کرد و برای ارتقاء فضای تربیتی مدارس و حاکمیت ارزش‌ها بر محیط‌های آموزشی چه برنامه عملی پیش‌بینی می‌کنید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها