امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114109
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۹
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی فدوی امشب در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری جست‌و‌جو و نجات و مقابله با آلودگی

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی فدوی امشب در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری جست‌و‌جو و نجات و مقابله با آلودگی نفتی در دریا که بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منعقد شد، بیان کرد: دفاع مقدس حماسه و دفاعی بر اساس مبانی اسلام بود و به برکت 8 سال دفاع مقدس و آبیاری درخت تنومند انقلاب اسلامی با از خودگذشتگی 200 هزار شهید همه ملت مسلمان از این برکت روزی می‌گیرند.

وی ادامه داد: 27 سال از پایان جنگ تحمیلی گذشته است و طبق فرمایشات امام راحل در حال حاضر بسیاری از برکات این دفاع مقدس را حس می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز فرصتی بود تا تعاملات بین نیروی دریایی سپاه و سازمان بنادر و دریانوردی طی تفاهم‌نامه‌ای سازمان‌ یافته‌تر ادامه یابد.

سردار فدوی بیان کرد: در خلیج فارس و تنگه هرمز مسئولیت سنگینی داریم و اقتداری که هم اکنون در خلیج فارس و تنگه هرمز داریم در طول تاریخ بی‌نظیر بوده است، بنابراین باید اعلام حاکمیت تام در منطقه دریا داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خلیج فارس دریای معمولی در دنیا نیست، دریایی با کارکرد جهانی است، بنابراین اگر در خلیج فارس امنیت از همه نظر نظیر سیاسی، اقتصادی، محیط زیست و از این قبیل فراهم باشد، کل جهان از این امنیت بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: در مورد انرژی و نفت باید گفت پس از پایان جنگ تحمیلی روزانه 9 میلیون بشکه نفت از خلیج فارس خارج می‌شد که در حال حاضر این رقم به  20 میلیون بشکه رسیده است که تا سال 2020 به حدود  40 میلیون بشکه نفت افزایش می‌یابد که این نشان از اهمیت استراتژیک خلیج فارس دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: برخی کشورها به دنبال اعمال زور خود به تمام دنیا از طریق سوء استفاده از این مزیت خلیج فارس هستند، اما ما به عنوان یک کشور اسلامی تلاش می‌کنیم، عدالت برقرار شود، تا تمام دنیا از این موهبت خدادادی در خلیج فارس و نفت منطقه برخوردار شوند.

سردار فدوی بیان کرد: نبود امنیت انرژی در خلیج فارس در واقع عدم آسایش مردم را به دنبال دارد و حضور آمریکایی‌ها در این منطقه به عدم امنیت انجامیده است.

وی بیان کرد: می‌توان به این آمار اشاره کرد که 50 درصد کل کشتی‌هایی که مورد اصابت قرار گرفته‌اند، در 1.5 سالی بوده است که آمریکایی‌ها در خلیج فارس حضور داشته‌اند.

سردار فدوی بیان کرد: ما با کشورهای منطقه خلیج فارس منابع مشترک اقتصادی و دین مشترک داریم، بنابراین سعی می‌کنیم تأمین امنیت در خلیج فارس در اولویت باشد.

وی یادآور شد: شناورهای زیادی در طول روز در خلیج فارس تردد می‌کنند که باید متوجه حضور شناورهای اعمال کنترل ما باشند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها