امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114118
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۰۴
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی لژیون با حضور دکتر حسن عباسی عصر امروز در سالن شماره 3 سینما فلسطین برگزار شد. حسن ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی لژیون با حضور دکتر حسن عباسی عصر امروز در سالن شماره 3 سینما فلسطین برگزار شد.

حسن عباسی در خصوص فیلم سینمایی لژیون و جنبه های اسلام هراسی نهفته در فیلم گفت: فیلم سینمایی لژیون پا را فراتر از اسلام هراسی گذاشته و ایمان را مورد هدف قرار داده است. انتخاب این فیلم برای جشنواره مقاومت نهفته در پیام حضرت امام است که بحث حق و باطل و تقابل این دو با هم را مطرح کردند. جنگ حق و باطل صرفا در پشت خاکریزها نیست در شرایط امروز آن جوهره ای که باعث می شد رزمندگان در جبهه های مقاومت کنند مورد هجوم قرار گرفته است. غرب مرزهای اعتقادی ما را نشانه گرفته است.

این استاد استراتژیک با بیان اینکه فیلم سینمایی لژیون در پی ایجاد شک در مخاطب است عنوان کرد: فیلم با ایجاد شک در مخاطب به مقابله با ایمان می پردازد. در دوره کمونیستی نیز ایمان مورد هجوم قرار گرفت و بعد از فروپاشی کمونیسم، لیبرالیسم جایگزین آن شد و در مقابل اسلام  به مبازره پرداخت. این فیلم  و آثار دیگری همچون سریال فرشتگان ، پیشگویی، سوپر نچرال نیز در گروه فیلم های ایمان ستیز هستند که با محوریت شیطان و مقابله فرشتگان با هم در پی ایجاد تصویر جدیدی از عالم معنا است.

عباسی با تاکید بر تفاوت بین اندیشه های اسلام با یهود و مسحیت گفت: در اعتقاد یهود و مسیحیت انسان خوب و بد داریم و همچنین فرشته خوب و بد به طوری که شیطان در تفکر این ادیان فرشته بد محسوب می شود در حالی که از نگاه اسلام جن، فرشته و انسان داریم که جن و فرشته با هم تفاوت دارند و شیطان از نظر اسلام جن محسوب می شود.

وی در ادامه به قدرت سینمای یهودی در مجموعه ها و فیلم های هالیود اشاره کرد و افزود: سینمای یهودی موجود در این مجموعه ها به مخاطب القاء می کند که خدا رفته و یا مرده است ایجاد چنین تصویری سبب می شود خلا قدرت برای تماشاگر ایجاد و بحث جایگزینی مطرح شود. غرب  در آثار خود فرشتگان را در مقابل هم قرار می دهد تا بنیان های اعتقادی را نابود کند و از نو تفکرات الحادی خود را القاء کند.

عباسی جامعه ایرانی را جامعه اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: جامعه ایرانی یک جامعه اسلامی محسوب می شود ولی متاسفانه ایمانی نیست در جامعه ایرانی کتر کسی است که بتواند تفاون بین اسلام و ایمان را بیان کند. ایمان هفت مرحله دارد که که به قول استاد طباطبایی این هفت مرحله باید باهم باشند و عدم اعتقاد به یکی ایمان واقعی شکل نمی گیرد.

وی ادامه داد: هالیوود در اندیشه آن است که چگونه می تواند ایمان را از بین ببرد و با خلق مجموعه ها و فیلم های الحادی که بیان می کند که خدا مرده است و با این اندیشه زیرآب عالم غیب را می زند.

این کارشناس رسانه با بیان اینکه در تفکر اسلام شهادت طلبی عنصری تعریف شده است گفت: شهادت طلبی و عملیات انتهاری اندیشه ای است که تنها در اسلام وجود دارد در حالی که در غرب محوریت بر اساس فرد به وجود می آید چنین انسان هایی نمی توانند شکل بگیرند. به طور کلی غرب ایثار را از انسان می گیرد و در پی انحراف این تفکر مقدس دست راه اندازی القاعده و داعش     میزند و با ایجاد انحراف در اسلام در پی تبیین تفکر جدیدی در نسل های آینده است.

وی افزود: برای تخریب معنویت ملائکه را در مقابل هم قرار می دهد چهره ای ضد انسان از جبریل به تصویر می کشد این تصویر در ذهن نوجوان شکل می گیرد که با واقعیت فاصله دارد و پس از ان که توانست چبریل را موجودی ضد انسان معرفی کند می تواند کتاب خدا، انبیا و ایمان به آخرت را نیز هدف قرار دهد.

عباسی با تاکید بر این نکته که زمانی که ایمان از جامعه ای رخت بربندد رود ها و نعمت ها نیز از بین می رود خاطرنشان کرد: عالم معنا و معنویت در شرتیط امروزی فرسوده شده است و بحران امروز ما بحران ایمان است. اگر در جامعه ما ایمان وجود داشت این فساد اقتصادی و کمبود آب به وجود نمی آمد. غرب در پی آن است که ایمان را فرسوده کند و به همین منظور نسل نوجوان را هدف قرار داده و با تاکید بر ژانر سینمای الحادی تفکرات خود را به این نسل القا می کند.

وی اداه داد: امروز هر پیامبری که توسط هالییود به تصویر کشیده می شود از رفتار خود اظهار ندامت می کند و منجی در این مجموعه ها زنا زاده معرفی می شود به طوری که مسئله زنازادگی را عادی جلوه می دهد.هالیوود اسلام سی و پنج ساله ما را هدف قرار داده است.

عباسی در پایان حرف های خود یادآور شد: در دوره خطرناکی قرار گرفته ایم که نیاز به هوشیاری فریهتخگان داریم امیدواریم که نسل بعدی در مقابل این گونه حملات با هوشیاری مقابله کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار