امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114123
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره روابط میان دولت با قوه قضاییه و مجلس با توجه به ...

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره روابط میان دولت با قوه قضاییه و مجلس با توجه به مشکلاتی که در دولت دهم میان قوه قضاییه و دولت در ارسال لوایح قضایی به مجلس بود گفت: یکی از دستاوردهای دولت جدید و مدیریت آقای روحانی ایجاد آرامش و ثبات در روابط قوا بوده است.

وی افزود: مستحضرید که اینگونه روابط در دولت قبل آسیب دیده بود و به خصوص میان دولت و مجلس و حتی دولت و قوه قضاییه روابط خوبی حاکم نبود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: ما تعداد زیادی قانون داشتیم که بعد از تصویب مجلس و تأیید آن در شورای نگهبان در دولت بایگانی شده بود که ناگزیر رئیس مجلس شورای اسلامی آنها را ابلاغ کرد.

مجید انصاری گفت: به این تعداد قوانین لوایحی را هم اضافه کنید که از قوه قضاییه به دولت رفته بود اما از دولت به مجلس ارسال نشده بود و آنها نیز بایگانی شده بودند.

وی تصریح کرد: همین اتفاق باعث شد تا نمایندگان مجلس طرحی را در مجلس مطرح کردند مبنی بر اینکه اگر ارسال لوایح قضایی از دولت به مجلس بیش از سه ماه تأخیر افتد سه ماه دیگر به رئیس جمهور مهلت داده شود و پس از آن خود رئیس قوه بتواند به طور مستقیم لوایح را به مجلس بفرستد.

وی افزود: در دولت جدید تلاش شده تا روابط میان قوا حسنه باشد و تعاملات قانونی به درستی انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره لایحه جامع وکالت نیز که از قوه قضاییه به دولت رفته است گفت: بعد از تشکیل دولت بررسی این لایحه در دستور کار کمیسیون لوایح قرار گرفت که هفته گذشته این لایحه از تصویب نهایی گذشت و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها