امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11413
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 83
محمدصادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در کشور اظهار داشت: در حوزه افزایش سواد رسانه‌ای مجموعه ...

محمدصادق افراسیابی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در کشور اظهار داشت: در حوزه افزایش سواد رسانه‌ای مجموعه رهنامه مدیریت فرهنگی توسط اداره کل ارشاد استان تهران در سال گذشته تولید و در روز پژوهش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

معاون فرهنگی-مطبوعاتی اداره کل ارشاد استان تهران افزود: در راستای افزایش سواد رسانه‌ای علاوه بر اداره کل ارشاد استان تهران سایر بخش‌ها نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های متعددی را پیش‌بینی کرده‌اند.

وی بیان‌داشت: دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها کتاب‌هایی را در این زمینه به چاپ رسانده و در اختیار عموم قرار داده است.

افراسیابی یادآور شد: تا پایان سال 92 تقویم جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های معاونت فرهنگی-مطبوعاتی اداره کل ارشاد استان تهران با محوریت رسانه‌ها و افزایش سواد رسانه‌ای بسته شده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه حداقل تا پایان سال جاری، 3جشنوراه رسانه‌ای در استان تهران با فراخوان ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

افراسیابی بیان داشت: در حاشیه جشنواره قرآنی آیات ملاک‌های خبر و خبر رسانی در قرآن را مشخص کرده‌ایم و سند مهندسی فرهنگی رسانه‌های قرآنی تدوین کرده‌ایم.

این مقام مسئول ادامه داد: این سند مشخص می‌کند که یک رسانه ‌باید چگونه فعالیت کند تا با معیارهای قرآن سازگاری داشته باشد، ضمن آنکه در این سند دیده شده است که مخاطب و به طور کلی مردم چه وظایفی را از دید قرآن در قبال پیام رسانه‌های جمعی دارند.

افراسیابی اضافه کرد: مخاطبان باید در مورد پیام‌ها تحقیق کنند و در واقع اخبار رسانه‌ها را محک بزنند.

وی یادآور شد: بسیاری از پیام‌های رسانه‌های غربی دروغ است و قصدی جز ایجاد فتنه انگیزی و انحراف از مسیر اصلی انقلاب ندارد؛ این امر در شرایطی مشخص می‌شود که مخاطب با هوشیاری در مورد پیام رسانه‌های غربی تحقیق کند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها