امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114136
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه نوبخت پیش از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه از وجود 2 هزار و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه نوبخت پیش از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه از وجود 2 هزار و 906 طرح نیمه‌تمام در کشور خبر داد و گفت: دولت شروع طرح جدیدی در دست اقدام ندارد.

وی خاطر نشان کرد: بخشنامه بودجه 94 از امروز به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد.‌

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با بیان اینکه 246 طرح در کشور وجود دارد که امسال می‌تواند به بهره‌برداری برسد، گفت: تخصیص اعتبار به پروژه‌های بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی صورت می‌گیرد.

نوبخت از تخصیص صددرصدی بودجه عمرانی استان‌ها خبر داد و گفت: درآمد‌های دولت حدود 72 درصد تامین شده که 28 درصد آن هنوز تامین نشده و باید مصارف را به همین میزان تقلیل داد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: اعتقاد ما بر این است که اگر خدمتی برای این کشور قرار است انجام شود باید در راستای بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام باشد.

نوبخت با تصریح اینکه 246 طرح در کشور وجود دارد که امسال می‌تواند به بهره‌برداری برسد، افزود: اگر اعتبار لازم برای تکمیل این طرح‌ها را به دو هزار و 906 طرح نیمه‌تمام به‌صورت قطره چکانی اختصاص دهیم، هیچ سودی نخواهیم برد.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی بیمارستان در حال ساخت در کشور وجود دارد که سال‌هاست با پیشرفت اندکی روبه‌رو هستند، گفت: به طرح‌هایی که قابل بهره‌برداری در سال 93 یا 94 باشند، اعتبار لازم اختصاص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تأکید کرد: تعدادی از طرح‌ها از تمام سفرهای رئیس جمهور تا پایان امسال  به بهره‌برداری می‌رسد.

سخنگوی هیئت دولت بیان داشت: مقدورات کشور درحال حاضر در قالب بودجه سال 94 و برنامه ششم توسعه در حال تدوین و تنظیم است.

نوبخت در ادامه به بررسی مشکلات حوزه آموزش و پرورش استان کرمانشاه پرداخت و بیان داشت: بخشی از مطالبات 30 میلیارد تومانی فرهنگیان استان کرمانشاه را در حد مقدورات تا پایان امسال پرداخت می‌کنیم.

وی در خصوص بازپرداخت 700 میلیون تومان متعلق به آموزش و پرورش این استان که از محل فروش اموال این اداره‌کل به خزانه دولت واریز شده گفت: این رقم مربوط به بودجه 92 است، اما از راهی برای بازگشت آن در بودجه 93 تلاش می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد دلایل مطرح شده درباره دلایل جذب فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه این استان در دانشگاه‌ها نیز بیان داشت: دلایل فوق قابل تأمل و تشکیک است.

وی همچنین در خصوص اختصاص افزایش ظرفیت و تخصیص سهمیه به دانش‌آموزان کرمانشاهی در کنکور خاطرنشان کرد: سازمان سنجش و وزارت علوم با توجه به ازدیاد ظرفیت در سطح ملی، باید رفع مشکل منطقه‌ای در این خصوص را بررسی کنند.

نوبخت با بیان اینکه احداث اردوگاه ملی در استان کرمانشاه در بودجه 94 نیز نمی‌گنجد، گفت: با توجه به زمان اندک برای بسته شدن بودجه و آماده نبودن طرح این اردوگاه، باید سعی شود تا سال آینده برای قرار گرفتن در برنامه ششم آماده شود.

انتهای پیام/2700/الف40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها