امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114141
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار بهروز اثباتی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی مقابله با تهدیدات فضای سایبری در دانشگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار بهروز اثباتی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی مقابله با تهدیدات فضای سایبری در دانشگاه رازی کرمانشاه، اظهار داشت: فضای عملیاتی دشمن در محیط سایبر مستقر شده و این محیط را به مکانی برای تهدیدات جنگ نرم تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت اینترنتی گوگل طبق آخرین آمار خود اعلام کرده که 3 میلیارد نفر را به عضویت خود درآورده و سالانه با ارائه یک‌میلیون و 800 هزار خدمات که یک‌هزار و 365 مورد آن به راحتی روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود به یک شهر جهانی تبدیل شده است.

رئیس فضای سایبری ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شرکت گوگل، اقتصاد سامسونگ و قدرت تفکر جوانان ایرانی را عامل تهدید برای فضای سایبری خود می‌داند، افزود: قدرت سازماندهی هندی‌ها نیز از دیگر عوامل خطر برای این شرکت محسوب می‌شود.

به گفته اثباتی، تهدیدات فرهنگی در حال حاضر سایبرمحور بوده و این فضا یک محیط زندگی مطلق است و به هیچ وجه از زندگی انسان‌ها جداناپذیر است.

این مسئول با اشاره به ارائه سند دوم امنیت ملی آمریکا، افزود: این کشور سایبر را عرصه پنجم نبرد جهانی پس از نبرد زمینی، دریایی، هوایی و جنگ فضا در سراسر دنیا تعریف می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: درآمد نفتی کشور ایران سالانه 80 میلیارد دلار است و این در حالی است که شرکت اینترنتی گوگل دو ماه گذشته طی آماری سود خالص درآمد فضای سایبری خود را 460 میلیارد دلار عنوان کرد که این رقم 6 برابر کل بودجه کشور است.

رئیس فضای سایبری ستاد کل نیروهای مسلح درآمد شرکت اپل از فروش گوشی‌های تلفن همراه خود را 360 میلیارد دلار دانست و گفت: سالانه هزاران نفر ایرانی برای دریافت 180 نوع خدمات از این شرکت ثبت‌نام کرده و مبلغ 5 میلیون تومان را پرداخت می‌کنند.

اثباتی با بیان اینکه شرکت اینترنتی گوگل در حال حاضر با طراحی ترکیبی از ماهواره و بالن فضای سایبری قدرتمندی را طراحی کرده، ادامه داد: با طراحی این فضای جدید 18 نوع خدمات به سراسر دنیا با زبان بومی منتشر می‌شود.

به گفته این مسئول، هندی‌ها نیز سالانه 90 میلیارد دلار صادرات سایبری دارند و کشور چین نیز با بومی کردن بسیاری از زیرساخت‌های خود شبکه ملی اطلاعات بومی خود را طراحی کرده‌اند.

وی یادآور شد: آمریکا همچنین در سند اخیر امنیت ملی خود کشورهای چین، روسیه و ایران را تهدیدی بزرگ برای فضای سایبری خود اعلام کرده است.

رئیس فضای سایبری ستاد کل نیروهای مسلح، گروه تروریستی داعش را ارتش سایبری آمریکا دانست و گفت: این گروه با خارج کردن 5 میلیارد طلا، ارز و امکانات از موصل، 1.5 میلیارد دلار را صرف هزینه‌های سایبری کرده‌ است.

اثباتی متذکر شد: فضاهای سایبری عامل اصلی جنگ نرم به شمار رفته و این فضا چنان گسترده شده که تمام ارکان فردی اجتماعی، اقتصادی و ملی افراد را زیر پوشش قرار می‌دهد.
انتهای پیام/2700/صا40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها