امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114142
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما در برقراری ارتباط موثر و کارآمد با کشورهای اروپایی هیچ مانع و مشکلی ...

منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ما در برقراری ارتباط موثر و کارآمد با کشورهای اروپایی هیچ مانع و مشکلی نمی‌بینیم و معتقدیم این اروپایی‌ها هستند که برای خروج از بحران اقتصادی به بازار متنوع اقتصادی ایران و منابع نفت و انرژی کشورمان نیاز دارند و باید در برقراری ارتباط موثر پا پیش بگذارند.

وی ایجاد هرگونه فضای تردید رسانه‌ای در این زمینه را به صلاح ندانست و افزود: هر چند در تحریم‌های یک‌جانبه و چند جانبه، کشورهای اروپایی بیشترین ضرر و زیان را خود آنها متحمل شده‌اند ولی باید این رویه اصلاح شده و نسبت به تغییر برخی از تصمیم‌گیری‌های غلط گذشته اقدامات موثر و جدی آغاز شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: لغو این تحریم‌ها می‌تواند بخشی از رونق اقتصادی را با همراهی بانک‌های طرف مقابل اروپایی فراهم بیاورد که امیدواریم رای دادگاه اروپا مبنی بر لغو تحریم‌ها علیه بانک مرکزی به زودی به نقطه اجرا برسد.

حقیقت‌پور ادامه داد: البته مذاکرات هسته‌ای که در کنار اجلاس نشست سالانه سازمان ملل در حال انجام است می‌تواند به رفع موانع در این زمینه کمک کند تا صداقت اروپایی‌ها در رفع این موانع و تحریم‌ها نیز به خوبی نمایان شود.

وی در پایان در مورد مذاکرات ایران و طرف مذاکره‌کننده در حاشیه جلسه نیویورک به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: ظریف مذاکرات فشرده‌ای را با وزرای امور خارجه انجام می‌دهد تا رویه سابق و برخی ابهامات در پرونده‌ هسته‌ای ایران برطرف شده و یک حرکت مثبتی از غربی‌ها در اعتقاد به ایران و توسعه فناوری‌های هسته‌ای شاهد و ناظر باشیم.

انتهای پیام/62007/ک30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار