امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114145
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خالد سلیمان قائم مقام وزیر امور خارجه کویت با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکزی تحقیقات استراتژیک

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خالد سلیمان قائم مقام وزیر امور خارجه کویت با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکزی تحقیقات استراتژیک ظهر امروز در مرکز تحقیقات استراتژیک دیدار کرد.

وی در دیدار با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان افتخار به صورت گرفتن چنین دیداری، گفت: باعث افتخار است که در کشور شما حضور پیدا کرده‌ایم و من افتخار داشتم که در سفر تاریخی امیر کویت به ایران نیز حضور داشته باشم و از فرمایشات مقام معظم رهبری استفاده کنم.

امیری با اشاره به روابط دوجانبه ایران و کویت تصریح کرد: رابطه این دو کشور از همیشه به یکدیگر نزدیکتر است و ما از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روابط و اوضاع منطقه استفاده کردیم که اکنون نیز درباره آن موضوعات صحبت شد.

قائم مقام وزیر امور خارجه کویت ادامه داد: تفاهم‌نامه‌هایی در سفر تاریخی امیر کویت به ایران صورت گرفته بود که کمیته سیاسی مشترکی بین دو کشور به ریاست معاونین وزرا تشکیل شد و امروز وظیفه خود می‌دانیم که این تفاهم‌نامه را به ثمر برسانیم.

خالد سلیمان جار‌الله با بیان اینکه روابط ایران با کویت به عنوان روابط سرنوشت‌ساز نگاه می‌کنیم اظهارداشت: این روابط برای مصالح و روابط بین دو کشور نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند که امروز خوشحالم که با آقای ولایتی دیدار داشتم.

قائم‌مقام وزیر امور خارجه کویت در جمع خبرنگاران نیز در تشریح دیدار خود با ولایتی گفت: خرسندم که امروز با آقای ولایتی دیدار کردم و باید بگویم که دیدگاه‌‌ها و روابط فیمابین بین دو کشور حاکی از علاقمندی دو کشور به پیشرفت و توسعه بود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سفر تاریخی امیر کویت به ایران گفت: این سفر کمک شایانی به توسعه روابط تاریخی دو کشور می‌‌کند.

خالد سلیمان جارالله با اشاره به اهمیت توافقات صورت گرفته میان ایران و کویت اظهار داشت: در این دیدار پیرامون توافقنامه‌هایی با ایران صحبت کردیم که گام‌هایی در زمینه این توافق‌ها برداشته خواهد شد و همکاری‌های اقتصادی، تشکیل کمیسیون مشترک و همچنین دیدارهایی که بین مسئولان و وزرای دو کشور در آینده برگزار می‌شود از جمله مواردی است که درباره آن صحبت شد.

قائم مقام وزیر خارجه کویت با بیان اینکه امیدواریم این روابط در زمینه توسعه و پیشرفت هر دو کشور ادامه داشته باشد، تصریح کرد: سفر ما زمانی به ایران صورت گرفت  که منطقه با چالش‌های و تهدیدهای متعددی روبه‌روست و امیدواریم ساز و کارهای مناسبی در این سفر برای حل چالش‌ها  تهدیدها اندیشیده شود.

خالد سلیمان جارالله ادامه داد: در دیدار امروز در رابطه با مسائل منطقه و مشکلات گفت‌وگو و تبادل نظر کردیم که متوجه شدیم دیدگاه‌های دو کشور به هم نزدیک است و این تبادل نظر می‌تواند به حل مشکلات منطقه کمک کند.

قائم مقام وزیر امور خارجه کویت با بیان اینکه در این دیدار درباره گروهک داعش نیز صحبت شده است، تصریح کرد: آنچه به اصطلاح دولت اسلامی عراق و شام نامیده می‌شود که خطرات در تهدیدهای بسیاری را برای منطقه و امنیت منطقه ایجاد کرده است نه دولت است و نه اسلامی است.

وی ادامه داد: این گروه‌های تندرو و افراطی امنیت و ثبات منطقه را مورد تهدید قرار می‌دهند که ما، شما و کشورهای منطقه باید با تشریک مساعی با یکدیگر همکاری کنیم تا این گروه‌های تندرو را از بین ببریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها