امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114147
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار جمعی از علما و اندیشمندان کشور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار جمعی از علما و اندیشمندان کشور اندونزی به تبیین اهمیت حفظ وحدت دنیای اسلام برای مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام پرداخت.

وی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: من از اول با برادران اندونزیایی آشنایی داشتم و از همان ابتدای استقلال این کشور از استعمار هلند، با آنان در ارتباط بودم و برای پیروزی کشور اندونزی بر استعمارگران و کسب استقلال دعا می‌کردم.

این مرجع تقلید با اشاره به شرایط ویژه امروز کشورهای اسلامی همه امت اسلامی را به حفظ وحدت سفارش کرد و ادامه داد: همه مسلمانان باید وحدت و انسجام خود را حفظ کرده و از هرگونه افکار و اعمالی که موقعیت مسلمانان و عزت آنان را خدشه‌دار می‌کند، پرهیز کنند.

صافی گلپایگانی افزود: پیدایش گروه‌هایی همانند القاعده، داعش و سایر گروه‌های انحرافی و تکفیری همگی در راستای از بین بردن اسلام ناب و خدشه‌دار کردن اسلام حقیقی در برابر افکار عمومی دنیاست و لازم است همه امت اسلام در برابر آنان بایستند و از هویت اسلامی و دینی خود دفاع کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به آموزه‌های دین مبین اسلام مبنی بر رحمت و برادری اظهار کرد: اسلام برای همه رحمت و انسانیت می‌خواهد اما گروه‌های منحرفی مانند داعش برای بدنام کردن اسلام به وجود آمدند.

صافی گلپایگانی خطر داعش را یک فتنه برای اسلام و مسلمین توصیف کرد و با اشاره به نقش علمای بزرگ اسلام تاکید کرد: در این فتنه‌ که دامنگیر اسلام و مسلمین شده است نقش علمای اسلام، مهم و تعیین کننده بوده و لازم است که همه علما و بزرگان اسلام با همکاری و همدلی خود این خطر بزرگ را دفع کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های دینی کشور اندونزی گفت: امروزه کشور بزرگ و مهم اندونزی در میان کشورهای اسلامی موجب افتخار است و باید همین وحدت و یکپارچگی خود را در برابر استعمارگران و تکفیری‌ها حفظ کنید.

این مرجع تقلید گفت: ما نسبت به همه مذاهب اسلامی احترام قائل هستیم و باید تلاش کنیم که با سرلوحه قرار دادن دستورات پیامبر گرامی اسلام و آموزه‌های قرآن مجید، فتنه داعش و سایر گروه‌های منحرف را خاموش کنیم.

انتهای پیام/2258/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار