امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114149
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، سرلشکر محمدعلی جعفری ظهر امروز در جمع یادگاران ارزشمند دوران دفاع مقدس در ایلام اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، سرلشکر محمدعلی جعفری ظهر امروز در جمع یادگاران ارزشمند دوران دفاع مقدس در ایلام اظهار داشت: همیشه باید سعی شود در خطوط اول مسیر و جبهه حضور داشته باشیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: البته منظور از خط اول و خط شکنی این نیست که تصور کنیم جنگ فیزیکی در پیش است یا باید به جبهه‌های عراق و سوریه و ... اعزام شویم، بلکه باید در خط اول انقلاب اسلامی قرار داشته باشیم و این وظیفه سنگین بسیج و سپاه است.

وی ادامه داد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و جنگ هشت ساله مردم سوریه و مردم عراق به خوبی راه مقابله با دشمنان را آموخته‌اند و این کار بسیار بزرگی بود.

این فرمانده ارشد نظامی اضافه کرد: در دوره‌ای آمریکایی‌ها وارد عراق شدند و با سقوط حاکم وقت سعی در تصرف حاکمیت آن کشور داشتند اما در عمل نتیجه دیگری حاصل شد. در حال حاضر یک نظام مسلمان شیعی در کشور عراق حاکم شده است که سیاست‌های‌ آن همسو و هم‌جهت با ایران اسلامی است.

جعفری تصریح کرد: مردم عراق اکثریت شیعه بوده اما هیچگاه در طول تاریخ عراق به جز 5 سال حکومت حضرت علی (ع) حاکمیت در کشور عراق شیعی نبوده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت نظام و انقلاب اسلامی و اتفاقات روی داده، در عراق شیعه حاکمیت می‌کند و آمریکایی‌ها این موضوع را تحمل نکرده و با مزاحمت‌هایی مانند داعش در صدد تضعیف حکومت شیعی در عراق هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها وقتی که می‌بیینند در عراق نمی‌توانند دوام بیاورند و مقاومت مردم عراق را می‌بینند همواره درصدد توطئه علیه این ملت هستند و می‌خواهند از مردم عراق انتقام بگیرند.

این فرمانده نظامی اضافه کرد: این موضوعات تهدیدات جدیدی است که در منطقه در حال شکل گرفتن است و خوشبختانه آمادگی لازم برای مقابله با این نوع تهدیدات که از نوع امنیتی و نظامی است وجود دارد.

جعفری تصریح کرد: به برکت دوران دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران و خون شهدا آمادگی خوبی نه تنها در ایران اسلامی بلکه در منطقه در مقابل این نوع تهدیدات وجود دارد.

* ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی دشمنان عبور کرده است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در دو مقطع یکی سال 87 و یکی سال 88 دو تهدید امنیتی با بستر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به وجود آمد که هر کدام از این تهدیدات کشور و نظامی را به راحتی به زمین می‌زد اما هرچه تلاش کردند نتوانستند خدشه‌ای به نظام وارد کنند و در این قضیه همه دشمنان و در رأس آن آمریکایی‌ها قرار داشتند.

*مردم بصیر پشت سر ولایت فتنه 88 را کور کردند

وی ادامه داد: مردم بصیر و ولایی ایران اسلامی در مقابل این توطئه‌ها پشت سر ولایت ایستادند و با قیام 9 دی چشم فتنه را کور کردند و این مسائل دارای پیام‌های مهم و بزرگی است که باید دنیا و دشمنان و مخالفان داخلی ایران اسلامی آن را دریافت کنند.

این فرمانده نظامی اضافه کرد: بزرگ‌ترین پیام و دستاورد رویدادهای گذشته این است که دیگر کسی توان تهدید نظامی کشورمان را نداشته و حتی آن را در سر نمی‌پروراند.

جعفری تصریح کرد: اقدامات و تسلیحات بازدارنده ملت ایران که قابل مقایسه با توانمندی‌های مادی اواخر دوران دفاع مقدس نیست کشور را در شرایط ویژه‌ای قرار داده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توان امروز ایران از حیث مادی بیشتر از 10 برابر دوران دفاع مقدس و حتی بیشتر از آن است و حضور مردم و پشتیبانی مردم و اعتقاد و عزم راسخ مردم در حمایت از نظام اسلامی روزبه روز رو به افزایش است.
انتهای پیام/2246/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها