امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11415
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید مرتضوی در مراسم افتتاحیه اپراتور چهارم (طرح ملی رهگیری و شبکه بازرسی و نظارت مردمی) اظهار داشت: طرح ملی شبنم در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید مرتضوی در مراسم افتتاحیه اپراتور چهارم (طرح ملی رهگیری و شبکه بازرسی و نظارت مردمی) اظهار داشت: طرح ملی شبنم در زمان مسئولیت بنده در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با همکاری وزارت بازرگانی وقت انجام شد.

وی ادامه داد: این طرح جز طرحهای مصوب دولت است که برای جلوگیری از قاچاق کالا اجرایی شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به کار، تولید و سرمایه‌گذاری در کشور اهمیت دهیم لازم است این طرح به صورت عمده در کشور اجرایی شود.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: وقتی می‌خواهیم در کشور تولید، اشتغال و مصرف کالاهای خوب داشته باشیم باید از ورود کالاهای قاچاق جلوگیری شود و بنابراین در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری‌هایی صورت گرفته است.

مرتضوی با تأکید بر اینکه، بحث جلوگیری از قاچاق کالا بسیار حائز اهمیت است گفت: قاچاق کالا یعنی افرادی بدون رعایت همه جوانب و ضوابط کالا وارد کشور کنند و هیچ نظارت دولتی هم در این زمینه نداشته باشیم.

مرتضوی تأکید کرد: در بحث قاچاق کالا به کاهش تولید، تعطیلی کارخانه‌ها، بیکاری کارکنان افزوده می‌شود و اگر در این زمینه جلوگیری نشود مردم آسیب جدی می‌بینند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در بحث قاچاق کالا ضرر و زیان‌های بهداشتی، درمانی بر مردم وارد می‌شود و موضوع قاچاق کالا برای دولت فقط از باب عوارض گمرکی نیست بلکه به واسطه نظارت‌ بر کالاهای قاچاق آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی در جامعه خواهیم داشت.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون درباره جلوگیری جدی از قاچاق کالا اقداماتی شده است و نیروی انتظامی، مأمورین و نهادهای مختلف در این زمینه تلاش‌های بسیاری داشته‌اند ولی موفقیت عمده‌ای در این زمینه حائز نشده است و علت آن نیز عدم جلوگیری فیزیکی از قاچاق کالاها به واسطه وضعیت جغرافیایی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی از کشورهای همسایه هیچ نظارتی بر عدم قاچاق کالا انجام نمی‌شود و از این طریق ارتزاق می‌کنند.

وی گفت: در مرز طولانی که با کشور عراق داریم و اوضاع نابسامان سیاسی و اجتماعی که در این کشور حاکم شده است قاچاق کالا از آن سو به سمت کشور ما قاچاق می‌شود و در این رابطه نیز باندهای بزرگی به صورت سازمان یافته تشکیل شده است.

مرتضوی با بیان اینکه، از نظر سخت‌افزاری خیلی توفیقی برای کنترل قاچاق کالا نداشته‌ایم گفت: امروزه به این نتیجه رسیده‌ایم که از اهرم‌ها و مباحث نرم‌افزاری برای کنترل قاچاق کالا استفاده کنیم که یکی از این موارد استفاده از طرح شبنم است.

وی تأکید کرد: با استفاده از طرح شبنم در صورتی که کالایی سفارش داده شود یک هولوگرام مشخص بر روی آن کالا نصب می‌شود.

مرتضوی یادآور شد: با استفاده از طرح شبنم خیلی از قابلیت‌های شناسایی کالا وجود دارد و کالاهایی که به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند این برچسب‌ها بر روی آن کالاها نصب خواهد شد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه، این طرح در جهت حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طراحی شده است گفت: شرکت خدمات ماشینی تأمین اجتماعی و شرکت‌های وابسته به این سازمان نیز از این طرح پشتیبانی و حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها