امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114174
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: امروز مدارس و دانشگاه‌های ما سنگر دفاع در جبهه‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مرتضی طلایی در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: امروز مدارس و دانشگاه‌های ما سنگر دفاع در جبهه‌های نرم هستند که باید وارد این کارزار شد و باید به پشتخواهی رزمندگانی رفت که پشت میز مدرسه و دانشگاه آستین همت بالا زده و پرچم افتخارات کشورشان را در مسیر پرپیچ و تاب پیشرفت بر دوش می‌کشند ولی همواره در این مسیر با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که گره بخشی از آنان به دست مدیریت شهری باز می‌شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص کمبود سرویس‌های مناسب حمل و نقل گفت:  بر اساس تجربه چند ساله گذشته مدیریت شهری، با همکاری پلیس راهور به دنبال بکارگیری استانداردهایی که امنیت جسمی و روانی دانش آموزان و دانشجویان را تامین می‌کند ولی این کمک‌ها در سطح محدودی ارائه می‌شود زیرا بخش عمده‌ای از این دانش آموزان و دانشجویان از وسایل دیگری برای حمل و نقل استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد:  امسال بیش از یک میلیون و 84 هزار دانش آموز و حدود 710 هزار دانشجو در تهران درس می‌خوانند.

وی همچنین از وجود بیش از 5000 کلاس غیرمقاوم در تهران خبر داد و گفت: از 4200 مدرسه در تهران بیش از 5000 کلاس غیرمقاوم وجود دارد که معادل 2000 مدرسه است که هزینه هر متر مقاوم سازی آنها بیش از 150 هزار تومان است.

طلایی اضافه کرد: 20 مدرسه بالای 40 سال قدمت در مناطق جنوبی تهران (شهرری) وجود دارد که 36 مدرسه نیازمند حمایت جدی برای تخریب و نوسازی است.

به گفته طلایی، این در حالی است که بودجه دولت برای سرانه همه مدارس در سال 93 تنها 120 میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها