امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114184
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در ادامه نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران بررسی طرح نامگذاری و تغییر نام‌ پل‌ها و دوربرگردان‌های اتوبان امام علی در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در ادامه نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران بررسی طرح نامگذاری و تغییر نام‌ پل‌ها و دوربرگردان‌های اتوبان امام علی در دستور کار شورا قرار گرفت.

در طرح نامگذاری و تغییر برخی از پل‌ها و دوربرگردان‌های اتوبان امام علی قرار بود که پل‌ها و دوربرگردان‌ها که نام سی استان نامگذاری شود که البته این طرح با مخالفت تعدادی از اعضا روبرو شد.

محسن سرخو یکی از اعضای شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت:  این روز را به همه شهروندان  تهرانی تبریک عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه بنده با پیشنهاد طرح نامگذاری و تغییر نام پل‌ها و دوربرگردان‌های اتوبان امام علی به نام سی استان مخالفم، گفت: این کار در حالی انجام می‌شود که در هفته دفاع مقدس قرار داریم و شاهد هستیم که دوستان بنا دارند نام شهدای محلات را تغییر و نام محلات و استان‌ها را به جای آن‌ها قرار دهند که این کار نمایشی و بی‌محتوایی است.

وی ادامه داد:‌ بنده اصلا متوجه نمی‌شوم که چرا نام شهدا را حذف می‌کنیم و این چه سودی دارد و اگر بخواهیم اسامی استان‌ها و مناطق کشور را در تهران نامگذاری کنیم بهتر است جاهایی را در نظر بگیریم که فاقد نام باشند ضمن این که دوربرگردان‌ها قابلیت نامگذاری ندارند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه پیشنهاد داد که این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته نامگذاری برگردد.

محمد سالاری رئیس کمیته شهرسازی معماری شورای شهر تهران نیز با اشاره به طرح نامگذاری و تغیر نام امروز شورا، گفت: بنده از حاج آقا مجتبی تعجب می‌کنم که در این طرح بنا دارند نام شهدا را تغییر و نام مناطق و استان‌ها را به جای آن‌ها برگزیند.

سروری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز با اشاره به طرح فوق، اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان بارها اشاره کردند تهران نماینده کل استان‌های کشور است و نامگذاری استان‌ها در تهران کار پسندیده و خوبی است اما باید در نامگذاری نام استان‌ها در تهران دقت کرد.

وی با اشاره به طرح فوق گفت:‌ بنده نیز با نامگذاری امروز شورای شهر مخالفم و بهتر است برای نامگذاری نام استان‌ها محل‌های دیگری را در نظر بگیریم.

عبدالحسین مختاباد عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز با موافقت از طرح نامگذاری امروز شورا، گفت:‌ دیگر چنین فرصتی پیدا نمی‌شود که پل‌ها و رمپ‌های اتوبان امام علی به نام سی استان کشور نامگذاری شود.

وی از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد که به این طرح رای بدهند.

به گزارش فارس در ادامه جلسه مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با حمایت از طرح نامگذاری و تغییر نام پل‌های اتوبان امام علی، اظهار داشت:‌ همه مواردی که دوستان گفتند حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: کمیسیون نامگذاری شورا جلسات متعددی با روابط عمومی شورا و شهرداری برگزار شده است و تمامی تمهیدات برای نامگذاری نام سی استان در این اتوبان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: نام‌هایی که در حال حاضر در پل‌ها و رمپ‌های اتوبان امام علی وجود دارد هیچکدام مصوبه شورا را ندارد ضمن اینکه با محل‌های مناسب‌تری را برای نامگذاری شهدا در نظر گرفته‌ایم.

شاکری گفت: نامگذاری پل‌ها و رمپ‌های اتوبان امام علی به نام سی استان کشور بر اساس حروف الفبا بوده است.

علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با انتقاد از این که روابط عمومی مناطق شهرداری حق نامگذاری ندارند، گفت: این از اختیار شوراست و شهرداری قول ندهد.

وی پیشنهاد داد که طرح اشاره شده به کمیسیون نامگذاری برگردد.

اسماعیل دوستی دیگر عضو شورای شهر تهران با این اینکه بنده نیز مخالف این طرح هستم، گفت:‌ در حال حاضر ما در تهران تعدادی از بلوارها یا خیابان‌ها به نام استان‌ها هستند که از آن جمله می‌توان به خیابان قزوین کردستان، کرمان، خراسان و البرز اشاره کرد.

دوستی گفت: بنده پیشنهاد می‌دهم که 30 بوستان یا 30 فرهنگسرا به نام 30 استان کشور نامگذاری شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها