امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114194
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزای فارس به نقل از وزارت بهداشت، محمد حاجی آقاجانی گفت: در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت، ملزومات برای همراه بیمار از جمله وسایل ...

به گزارش خبرگزای فارس به نقل از وزارت بهداشت، محمد حاجی آقاجانی گفت: در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت، ملزومات برای همراه بیمار از جمله وسایل شخصی (دمپایی،لباس مناسب،لیوان،بشقاب) میز کنار مبلی، پذیرایی میان وعده و فضا برای استراحت مادران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این مشکل اسکان همراهان بیماران به ویژه همراهان بیماران شهرستانی، اظهار داشت: با توجه به نقش موثر همراهان به عنوان پشتیبان و کمک کننده به مسائل روحی و روانی بیمار و ارتقاء سطح رضایتمندی آنها، در برنامه تحول نظام سلامت به‌صورت اصولی به همراه بیمار و انتظارات و نیازهای او نیز توجه شده است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده و اعتبار تخصیص یافته، کاناپه یا صندلی تخت شو برای استراحت همراهان بیمار و سرو غذا در سه وعده غذا در بسته ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی لحاظ شده است.

حاجی آقاجانی تصریح کرد: طبق آیین نامه‌های تدوین و ابلاغ شده هزینه همراه بیمار در افراد زیر 12 سال فقط مشمول 10 درصد تعرفه است و برای بزرگسالان نیز تعرفه سابق توسط فرد پرداخت می‌شود. این در حالیست که این خدمت تحت پوشش بیمه پایه نیست.

معاون درمان خاطرنشان کرد: از دیگر الزامات اختصاصی برای همراه بیمار می‌توان به بسته و وسایل شخصی (دمپایی، لباس مناسب، لیوان، بشقاب، قاشق و چنگال)، میز کنار مبلی، پذیرایی میان وعده، مکانیسم تسهیل تردد و فضای اختصاصی برای استراحت مادران با امکانات کافی و استفاده از خدمات رفاهی اشاره کرد که امیدواریم در آینده ای نزدیک تمام این امکانات برای بیماران و همراهان آنها فراهم شود و خدماتی در خور شان هموطنان به آنها ارائه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار