امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114201
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 248
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، 280 دانش‌ آموز دختر و پسر پایه‌‌های‌ مختلف‌ تحصیلی‌ مجتمع آموزشی امام صادق (ع) امروز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، 280 دانش‌ آموز دختر و پسر پایه‌‌های‌ مختلف‌ تحصیلی‌ مجتمع آموزشی امام صادق (ع) امروز با شور و نشاط در کلاس‌های‌ درس‌ حاضر شدند.

در مراسم‌ آغاز سال‌ تحصیلی‌ جدید، علاوه‌ بر اولیای‌ دانش‌‌آموزان‌ روسا و نمایندگان نهادهای ایرانی‌ مقیم‌ تاجیکستان نیز حضور داشتند،‌ در ابتدا مراسم آیاتی‌ از کلام‌الله مجید قرائت‌ شد و سپس دانش‌‌آموزان‌ سرود ملی جمهوری اسلامی را اجرا کردند.

«ایوب قنبری» مدیر مجتمع آموزشی امام «جعفر صادق»(ع)، نیز در این‌ مراسم‌ با اشاره به بهبود شرایط تحصیلی و فراهم شدن امکانات لازم، گفت: خوشبختانه از نگاه تجهیزات به روز (نظیر برد هوشمند، تخته دیجیتال، پروژکتور، و...) هیچ مشکلی نداریم و فضای ساختمان نیز تعمیر و بازسازی شده که امکان اجرای کامل برنامه‌هایمان را بیشتر فراهم خواهد کرد.

وی برجسته کردن روح تربیت دینی در تمام فعالیت‌های پرورشی مجتمع را از اهداف مهم خواند و تصریح کرد: تقویت تربیت دینی دانش‌آموزان منجر به تحقق دقیق‌تر اهداف و برنامه‌های آموزشی ما خواهد شد.     

قنبری به صورت خاص روی ضرورت کیفیت‌ بخشی به آموزش تاکید و از معلمان تقاضا کرد تا در این راستا از تجربه و دانش خود استفاده‌های موثر به عمل آورند.

«سید محمود صدری» سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران، طی سخنانی‌ از آغاز سال‌ تحصیلی‌ به عنوان‌ مناسبتی‌ مهم‌ یاد کرد و از دانش‌‌آموزان‌ خواست‌ با جدیت تمام به فکر فرا گرفتن برنامه‌های آموزشی خود باشند.

وی داشتن هدف در بین دانش‌آموزان را بحث مهم عنوان و تصریح کرد: وقتی شما برای آینده هدف دارید و این هدف خدمت‌گذاری به کشور و جامعه از راه فرا گرفتن دانش است، پس حتما با اراده و پشتکار حرکت خود را انجام خواهید داد.

سرپرست سفارت کشورمان مسئولیت معلمان را بزرگ و خطیر خواند و گفت: معلمان رسالت تربیت انسان‌ها را از خداوند و انبیا بر عهده گرفته و به این دلیل ماموریت خاصی را انجام می‌دهند که در آن عامل و انگیزه معنوی بر مادی ارجحیت دارد.

صدری از اولیای دانش‌آموزان خواست با معلمان همواره همکاری و تعامل داشته باشند تا برنامه‌های آموزشی مدرسه بتواند به بهترین نحو دنبال شود.

موقع ورود دانش‌آموزان به کلاس‌های درس از سوی مسئولین و نمایندگان نهادهای ایرانی مقیم شاخه‌های گل تقدیم شد.

قنبری در حاشیه این مراسم ضمن پاسخ به سوال خبرنگار فارس که آیا در مجتمع آموزشی امام جعفر صادق (ع) امکان تحصیل رایگان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های بالای مدرسه و عدم پیش‌بینی امکان پرداخت سرانه از سوی وزارت آموزش و پرورش، دانش‌آموزان باید سرانه پرداخت کنند ولی فرزندان خانواده‌های مستضعف و نیازمند می‌توانند به صورت رایگان تحصیل انجام دهند.

وی همچنین یادآور شد که در این مدرسه، اتباع ایرانی و افغانی مشغول به تحصیل بوده و قرار است سال آینده با ساخت مدرسه بین‌المللی ایران در دوشنبه دانش‌آموزان تاجیک نیز پذیرفته شوند.  


انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها