امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114216
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «هیل»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «هیل»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به کنگره این کشور، اعلام کرد که مدت زمان عملیات نظامی آمریکا در سوریه مشخص نیست.
وی در این نامه نامی از گروه تروریستی «داعش» نبرده و عنوان کرده است که آمریکا در حال حمله به مواضع «القاعده و گروه‌های وابسته به آن» در نقاط مختلف است.
اوباما همچنین هدف از اقدام نظامی روز سه‌شنبه در سوریه را هدف قرار دادن مواضع گروه موسوم به «خراسان» اعلام کرده است. نام این گروه به تازگی مطرح شده و گفته می‌شود که رهبر آن از اعضای برجسته القاعده است.
به نظر می‌رسد هدف از مطرح شدن نام این گروه، بیش از هر چیز استفاده از آن به عنوان بهانه‌ای برای اقدام نظامی بدون نیاز به اخذ مجوز از کنگره باشد. بر اساس مجوزی که در سال 2001 صادر شد، دولت آمریکا می‌تواند مواضع القاعده و گروه‌های وابسته به آن را هدف قرار دهد، اما برای هدف قرار دادن دیگر گروه‌ها، نیاز به اخذ مجوزهای جدید دارد.
اوباما در نامه خود تأکید کرده است که اقدام نظامی در سوریه را بر اساس اختیارات قانونی رئیس‌جمهور و فرمانده قوای نظامی آمریکا، انجام داده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار