امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114228
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین نشست کمیته سیاسی مشترک جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت به ریاست معاونان وزرای خارجه دو کشور در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین نشست کمیته سیاسی مشترک جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت به ریاست معاونان وزرای خارجه دو کشور در تهران تشکیل شد و طی آن موضوعات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

خالد سلیمان جارالله قائم مقام وزارت خارجه و رئیس هیأت کویتی در این نشست با رو به رشد خواندن روابط دو کشور، بر اراده جدی دولت کویت برای توسعه روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم و سازنده ایران در تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه، خواستار همکاری با کشورمان در مبارزه با گروهک تروریستی داعش شد.

قائم مقام وزارت خارجه کویت همچنین با تاکید بر تهدیدات جدی گروه تروریستی داعش علیه کشورهای منطقه، استمرار رایزنی و همکاری بین دو کشور در این خصوص را ضروری دانست.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه و رئیس طرف ایرانی کمیته سیاسی مشترک نیز در این نشست آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه جانبه روابط با کشور کویت و اجرای موافقتنامه‌ها و یادداشت تفاهم‌های امضاء شده بین دو کشور را اعلام کرد.

وی ضمن تأیید اظهارات مقام کویتی در خصوص تهدیدات مشترک منطقه‌ای از جمله گروهک تروریستی داعش تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا خطر گروه تروریستی مذکور را به حامیان مالی و سیاسی آن و جهانیان گوشزد کرده بود و در حال حاضر نیز در مبارزه با آن هیچ گونه تردیدی به خود راه نداده و منتظر تصمیمات ائتلاف‌ها نخواهد ماند.

در ادامه این نشست صورت جلسه توافقات بین دو کشور به امضای طرفین رسید که حاوی توافق بر سر تداوم گفت‌وگوها برای حل و فصل موضوع فلات قاره، صدور گاز به کویت، تسهیل صدور روادید برای اتباع ایرانی، اجرایی کردن موافقتنامه‌های امنیتی، گمرکی، حمل و نقل هوایی، زیست محیطی و جهانگردی، تداوم سفر مقامات عالی دو کشور و رایزنی در خصوص مسائل مربوط به روابط دوجانبه در کلیه زمینه‌ها و امور منطقه‌ای می‌باشد.

از سوی جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه در امور عربی و آفریقا و از سوی دولت کویت خالد سلیمان جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت این صورت جلسه را امضاء کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها