امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114229
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولفگانگ برولهارت» مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه سوئیس به منظور گفت‌وگو و رایزنی در خصوص مسائل منطقه با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولفگانگ برولهارت» مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه سوئیس به منظور گفت‌وگو و رایزنی در خصوص مسائل منطقه با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه سوئیس با اشاره به اهمیت رایزنی و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه به نقش مثبت کشورمان در تحولات منطقه پرداخت و گفت: طی چند سال گذشته دو کشور درخصوص تحولات منطقه به ویژه مسائل سوریه ، گفت‌وگوها و همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند و گام‌های خوبی از سوی دو کشور در زمینه امور بشردوستانه برداشته شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به مواضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مبارزه با تروریسم و لزوم مسئولیت پذیری جامعه بین‌المللی در این خصوص اظهار داشت: مبارزه با تروریسم در چارچوب حقوق بین‌الملل و با احترام به حاکمیت دولت‌ها باید دنبال شود و هرگونه اقدام خارج از این چارچوب و برخورد دوگانه در مبارزه با تروریسم، مشکلات منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی گزینشی برخورد کردن با موضوع تروریسم را یک خطای راهبردی توصیف و بر لزوم هماهنگی با دولت‌ها در این روند تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: تکرار خطاها و اشتباهاتی که در گذشته در روند مبارزه با تروریسم انجام شد، کمکی به ثبات و امنیت منطقه نخواهد کرد و زمینه سوء استفاده تروریست‌ها و تقویت آنان را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها