امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11423
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد طریقت‌منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان جلسه هیئت دولت و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد طریقت‌منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره بحث اجرایی شدن پزشک خانواده گفت: طرح پزشک خانواده به صورت صد در صد اجرایی خواهد شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: این طرح نزدیک به 18 سال معطل مانده است و باید اجرا شود چرا که تنها راه ساماندهی مشکلات عرصه پزشکی در کشور همین مسئله است.

وی درباره اجرای این طرح در استان تهران نیز گفت: این طرح در ابتدا در دو استان اجرا شد تا معایب و مشکلات آن رفع شود.

وزیر بهداشت ادامه داد:‌ ما در حال بررسی اجرای این طرح در استان تهران هستیم و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک این طرح را در استان تهران اجرا کنیم.

طریقت‌منفرد درباره اینکه گفته می‌شود پزشک کافی برای اجرای این طرح وجود ندارد،‌ گفت: ما 70 هزار پزشک در کل کشور داریم که در صورت اختصاص 35 هزار پزشک به این طرح، در ماه به ازای هر دو هزار نفر یک پزشک داریم که تعداد قابل قبولی است.

همچنین منفرد در ادامه از تصویب ایجاد معاونت پرستاری در وزارت بهداشت با مصوبه دولت خبر داد و افزود:‌ انشاءالله آموزشگاه‌های پرستاری زیر نظر این وزارتخانه تاسیس خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها