امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114234
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه المنار، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دوم سخنان خود ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه المنار، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دوم سخنان خود اعلام کرد که ورود ما به «القصیر» سوریه منجر به دوری لبنان از فتنه و بقای جنگ در اراضی سوریه شد. این در حالی است که گروه‌های تروریستی قصد انتقال درگیری‌ها به خاک لبنان را داشتند.

وی در ادامه افزود: لبنان در مقابل یک چالش واقعی قرار دارد. بنابراین باید احساسات خود را کنترل و از وحدت ملی و اجتماعی لبنان حفاظت کنیم.

آمریکا مادر و ریشه تروریسم در جهان است/مخالف حضور لبنان در ائتلاف آمریکا هستیم

وی در ادامه سخنرانی سه شنبه خود به بحران داعش در منطقه اشاره کرد و گفت: همگان می‌دانند که ما ضد داعش و ضد تفکرات تکفیری هستیم و گروه‌هایی تکفیری تهدیدی برای ساکنان و ملت‌های منطقه هستند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مواضع ما در قبال ائتلاف بین‎المللی به مدیریت آمریکا ارتباطی به مواضع حزب الله در قبال داعش ندارد، گفت: ما اساسا ضد ائتلاف بین المللی در سوریه هستیم حال هدف می‌خواهد داعش باشد و یا نظام سوریه و علاوه بر آن با پیوستن لبنان به این ائتلاف موافق نیستیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: به نظر ما آمریکا مادر و ریشه تروریسم در جهان و حامی همیشگی دولت تروریستی صهیونیستی است.

وی در ادامه افزود: دولت آمریکا از لحاظ اخلاقی شایستگی رهبری ائتلاف بین المللی علیه تروریسم را ندارد.

لبنان با وجود کشمکش‌های سیاسی قادر به مبارزه با تروریسم است

دبیرکل حزب الله گفت: همه ملت‌های منطقه حق دارند در اهداف آمریکا از تشکیل این ائتلاف بین‌المللی شک و تردید داشته باشند.

وی تاکید کرد: لبنان با وجود کشمکش‌های سیاسی قادر به مبارزه با تروریسم از طریق ارتش، ملت و مقاومت است. کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بین المللی ابتدا باید حمایت مالی و آموزش تروریست‌ها را متوقف و ارتش لبنان را تجهیز و مشکلات آوارگان سوری را حل کنند.

وی به جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه اشاره کرد و گفت: پیروزی ملت فلسطین که یک پیروزی بزرگ سیاسی است را تبریگ می گویم زیرا مانع همه اهداف علنی و غیر علنی اسرائیل شده است.

توافق یمن؛ فرصتی تاریخی برای خروج از بحران

وی در پایان سخنرانی خود به ملت یمن به مناسب حصول توافقنامه سیاسی اشاره کرد و گفت: توافق در یمن فرصتی تاریخی برای خروج یمن از بحران و مشکلات پیچیده است.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها