امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114237
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، «کنستانتین دوگلوف» کمیسیونر حقوق بشر وزارت خارجه روسیه امروز

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، «کنستانتین دوگلوف» کمیسیونر حقوق بشر وزارت خارجه روسیه امروز سه‌شنبه خواستار نظارت بین المللی بر روند تحقیق درخصوص عوامل کشتار شهروندان شرق اوکراین و دفن آنها در یک گور دسته جمعی شد.

وی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «کشتار جسورانه شهروندان میبایست تحت نظارت جامعه بین‌الملل، مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد. جامعه جهانی باید بر غیرقابل اجتناب بودن تنبیه عاملین این جنایت شیطانی اصرار بورزد.»

استقلال‌طلبان اوکراین امروز چند گور دسته جمعی در منطقه «کومونار» در 60 کیلومتری مرکز دونتسک پیدا کردند. بر اساس گفته‌های استقلال‌طلبان، سر برخی از قربانیان مدفون در این قبرهای دسته‌جمعی، از تن جدا شده است.

پیدا شدن این قبر دسته‌جمعی، به عامل نزاع لفظی دیگری میان استقلال‌طلبان شرق و مقامات کی‌یف بدل شده است. علت این نزاع آن است که بر اساس گفته‌های منابع محلی، قبرهای دسته‌جمعی درست در منطقه‌ای کشف شده‌اند که دو روز پیش محل اردوی نیروهای گارد ملی اوکراین بوده است.

پس از روی کار آمدن دولت غربگرا در اوکراین، مردم شرق این کشور که اکثرا روس‌تبار هستند درصدد خودمختاری برآمدند، حرکتی که به درگیری با ارتش، کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان، آواره شدن صدها هزار نفر و حتی انهدام چندین فروند جنگنده اوکراینی منجر شد و هنوز هم قرارداد صلحی برای پایان دادن قطعی به این درگیری‌ها و مشخص شدن تکلیف این مناطق منعقد نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها