امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114248
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
«ایناس الحمال»، دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که هم اکنون خیلی است که ...

«ایناس الحمال»، دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که هم اکنون خیلی است که بخواهیم درباره بازتاب‌های اقدام نظامی آمریکا و هم پیمانانش علیه گروه تروریستی تکفیری «داعش» در سوریه سخن بگوییم، اما با نگرانی بسیار تغییر و تحولات جاری در اوضاع را دنبال می‌کنیم، به ویژه آنکه آمریکا تلاش دارد، با پیاده کردن سناریو هالیوودی و نمایشی خود اینگونه القا کند که حافظ ارزش‌های جهانی و مدافع آزادی‌های ملل و مبارزه با تروریسم بین المللی است.

الحمال افزود: حملات امروز آمریکا را باید اقدامی نمایشی توصیف کرد که هدف از آنها تحکیم و تقویت نقش آمریکا در منطقه در خصوص مبارزه با تروریسم جهانی و ایده ائتلاف‌های بین المللی است که این روزها بازار آن به شدت گرم شده است.

دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه خاطر نشان کرد: حملات آمریکا علیه مواضع و مقرهای داعش در رقه و ریف حسکه و ریف دیر الزور 10 روز پس از عقب‌نشینی‌های گسترده گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به داعش به مناطق مختلف صورت گرفت و این سوالات بسیاری را درباره هدف واقعی آمریکا از مبارزه با تروریسم مطرح می‌کند.

حمال ادامه داد: توسعه و گسترش دامنه حملات هوایی آمریکا در سوریه وابسته به واکنش ائتلاف سوریه – روسیه – ایران و میزان انسجام آنها با تحولات جاری است که به نظر می‌رسد، اصول و قواعد درگیری در آنها به گونه‌ای نهاده شده که با منافع ملی سوریه همخوانی و انسجام داشته باشد.

وی تاکید کرد: به عنوان یکی از احزاب سیاسی سوریه هیچ‌گاه در برابر تلاش‌های صورت گرفته برای تجاوز به خواست و اراده ملی سکوت نخواهیم کرد، به ویژه اگر هدف آمریکا و هم پیمانانش از مبارزه با تروریسم به هدف گیری مواضع و پایگاه‌های سوریه تبدیل شود که در این صورت تجاوز و تعدی آشکار به حاکمیت ملی سوریه شمرده می‌شود که باید همه به مقابله با آن و حمایت از وطن خود برخیزند.

حمال همچنین تاکید کرد که ائتلاف روسیه و ایران در این راه باید در تمام سطوح به حمایت از دولت سوریه جهت حفظ تمامیت ارضی آن برخیزد و اندیشه دخالت نظامی در سوریه یا ایجاد منطقه حائل را از اذهان آنها بیرون کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها