امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114257
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه نفر از مدیران و کارشناسان عراقی آستان مقدس حضرت امام حسین (ع) در قالب هیأتی کارشناسی از سازمان اسناد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سه نفر از مدیران و کارشناسان عراقی آستان مقدس حضرت امام حسین (ع) در قالب هیأتی کارشناسی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید 2 ساعته که با همراهی کشاورز، مشاور معاون کتابخانه ملی و عضو هیأت علمی این کتابخانه انجام شد، هیأت عراقی از بخش‌های مختلف کتابخانه ملی، از جمله تالار‌های ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی، کتابخانه نابینایان، تالار رقومی و تالار نسخ خطی دیدن کردند.

لازم به ذکر است، در حاشیه این بازدید مهمانان خارجی طی نشستی با مدیر تالار ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی به بحث و تبادل نظر در زمینه منابع کتابخانه ملی و امکانات آن پرداختند. از نکات جالب توجه این دیدار می‌توان به کتاب‌های عربی موجود در تالار اسلام شناسی، اشاره کرد که نظر بازدیدکنندگان عراقی را به خود جلب کرد. 

در ادامه این دیدار شرایط استفاده از منابع کتابخانه ملی برای بازدیدکنندگان خارجی به طور کامل توضیح داده شد، همچنین بازدیدکنندگان عراقی پیرو هماهنگی قبلی تصمیم به بازدید از ساختمان آرشیو ملی را هم داشتند که به علت تأخیر در ورود و طولانی شدن زمان حضورشان در کتابخانه ملی ایران از رفتن به آن ساختمان صرف‌نظر کردند.

شایان ذکر است، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با توجه به رویکرد جدید خود در زمینه توریسم فرهنگی پذیرای بازدیدکنندگان خارجی از کشور های مختلف جهان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها