امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114280
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از میناب، عبدالحسین آل محمد ظهر امروز در نخستین نشست هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در میناب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از میناب، عبدالحسین آل محمد ظهر امروز در نخستین نشست هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در میناب با بیان اینکه 80 هزار مسجد در کشور وجود دارد، اظهار داشت: قریب به 19 هزار کانون فرهنگی هنری در کشور فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در مساجدی که بسترها فراهم باشد کانون تاسیس و راه‌اندازی می‌شود و 5 هزار و 500 کتابخانه مخزن‌دار و 5 هزار کتابخانه باز در شبستان مساجد در کشور دایر است.

این مسئول ادامه داد: در راستای انجام فعالیت‌های تخصصی و پژوهشی 660 کانون فرهنگی هنری از کل کانون‌ها تخصصی است که در 24 رشته فعالیت دارند.

وی افزود: 350 مصلای کشور دارای کانون فرهنگی هستند و در 80 مسجد جوار دانشگاه در کشور کانون فرهنگی هنری راه‌اندازی شده است.

آل محمد بیان داشت: با هدف بهره‌گیری جوانان از فضای پاک مجازی، 180 خانه فرهنگ دیجیتال در جوار مساجد کشور دایر شده و 100 مرکز دیگر در حال راه‌اندازی است.

وی با اشاره به تکلیف ستاد عالی کانون‌های مساجد در برنامه پنجم توسعه و بیان اینکه در این برنامه تعالی و توسعه فرهنگ در روستاها و مناطق دور افتاده از اولویت‌هاست، افزود: 8 هزار و 500 باب از کانون‌های مساجد در روستاها قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: کانون‌ها تشکل‌های مردمی هستند و باید مشارکت مردمی جلب و جذب شود، مشارکت تنها پول و اعتبار نیست و تحقق تکلیف در گرو هم‌افزایی است و فعالیت فرهنگی حوزه مساجد باید در زندگی مردم نمود پیدا کند.

وی با اشاره به مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی هدف از تشکیل هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی را بهره‌گیری بیشتر از کارکردهای مساجد ذکر کرد. 

معاون اداری مالی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:‌ موازی کاری در مساجد از موضوعاتی است که توسط کارشناسان در حال بررسی است و بخشی از آن نیز به محضر رهبر معظم انقلاب تقدیم شده است و شاید سازمان جدیدی برای مدیریت برنامه‌های فرهنگی حول مساجد ایجاد و تشکیل شود ولی هنوز این موضوع در حال بررسی است.

وی اظهار داشت: به ازای هر کانون تازه تاسیس مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان واریز شده است.
انتهای پیام/88004/ط30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها