امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114292
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین ابراهیمی دینانی در نشست هفتگی شهر کتاب به بررسی تازه‌ترین اثر خود کتاب ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامحسین ابراهیمی دینانی در نشست هفتگی شهر کتاب به بررسی تازه‌ترین اثر خود کتاب «خرد گفت‌وگو» پرداخت و گفت: گفت‌وگو میان دو انسان گاهی صورت پرسش و پاسخی ندارد و در واقع، گفت‌وگو پرسش‌های مصرح یا مقدر را جواب می‌دهد.

وی با بیان اینکه گاهی در یک گفت‌وگو گوینده رسماً سؤال می‌کند، اظهار داشت: اصلاً گفت‌وگو، پرسش و پاسخ است، اساس گفت‌وگوی بشری از آغاز تاکنون در غرب و شرق به صورت سؤال و جواب بوده است و اهمیت پرسش همواره بیشتر از اهمیت پاسخ آن است.

نویسنده کتاب «خرد گفت‌وگو» تصریح کرد: به نظر می‌رسد جایگاه کسی که جواب می‌دهد بسیار مهم‌تر از کسی باشد که پرسش را مطرح می‌کند از این رو پرسش باید ارزش مجهولی در بر داشته باشد چرا که پرسش‌های روزمره مجهولی در بر ندارد بنابراین پرسشی، پرسش است که از یک نکته مجهول اساسی سخن به میان بیاورد از جمله اینکه زندگی چیست؟ روح چیست؟ مبدأ و مقصد حیات بشری کجاست؟

به گزارش فارس، کتاب «خرد گفت‌وگو» شامل درس‌گفتارهای فلسفی غلامحسین ابراهیمی‌دینانی به همت انتشارات هرمس منتشر شده است.

این اثر دینانی دارای هفت بخش و به صورت پرسش و پاسخ به بیان مقدمات فهم فلسفه، هستی‌ شناسی، خداشناسی، جهان شناسی، انسان شناسی، دین شناسی و عرفان پرداخته است.

مشروح این نشست متعاقباً در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها