امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۳:۵۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1143
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 384
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، بهمن سال گذشته سید‌صادق رضایی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم اهدای ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، بهمن سال گذشته سید‌صادق رضایی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم اهدای جوایز این جشنواره اعلام کرد که از این پس این رویداد دوسالانه، هر ساله برگزار خواهد شد. 

در این میان دبیرخانه جشنواره 18 تیر روز (درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده نامدار کتاب‌های کودکان) را که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است، به عنوان روز اهدای جوایز جشنواره تعیین کرده است.

در همین حال با توجه به زمان اندک باقی مانده روز 15 اردیبهشت به عنوان آخرین مهلت ارسال سه نسخه از هر اثر از سوی ناشران، نویسندگان، شاعران، مترجمان و تصویرگران فعال در حوزه ادبیات کودک و نوجوان تعیین شده است تا آثار منتشر شده در سال 1391 (چاپ اول) توسط گروه‌های داوری مورد ارزیابی قرار بگیرد.

این آثار مطابق معمول سال‌های گذشته در گروه‌های سنی خردسالان، کودکان و نوجوانان و در بخش‌های شعر، داستان تألیف، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، مذهبی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تصویرگری داوری خواهد شد.

بر اساس اعلام این فراخوان قرار است امسال نمایشگاهی تخصصی از کتاب‌های برگزیده ناشران برتر حوزه کودک و نوجوان نیز از تاریخ 12تا 18 تیرماه 1392 به مدت یک هفته برگزار شود، که شرایط واگذاری غرفه‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، در تهران خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، پلاک 26، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قسمت انتشارات، قرار دارد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها