امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114308
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۵۹
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به حملات روز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به حملات روز گذشته آمریکا به سوریه گفت: رئیس‌جمهور آمریکا در روز گذشته نطقی اعلام کرد از آنجایی که دولت مرکزی سوریه امکان نابود ساختن تهدید داعش را ندارد آمریکا راسا وارد عمل شده است.

وی اضافه کرد: آمریکا فکر می‌کند که این ادعای آنها را کسی باور می‌کند. آمریکا و هم‌پیمانان او بیش از سه سال است که از جریان‌های تروریستی در سوریه حمایت کردند و می‌کنند و در هفته گذشته نیز در کنگره آمریکا این موضوع تکرار شد که ما به معارضان سوریه کمک می‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی از کشورهایی که در ائتلاف به اصطلاح مبارزه با تروریسم قرار دارند خود جزو کمک‌کنندگان تروریست‌ها در سوریه هستند. نیروهای تروریستی از مرزهای این کشورها وارد سوریه می‌شوند در چنین شرایطی چگونه این حرف مسئولان آمریکا می‌تواند اندک وجاحتی داشته باشند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: تاسف‌آور است که رئیس‌جمهور آمریکا چون دولت مرکزی سوریه امکان نابودی تهدید تروریست‌ها را ندارد، آمریکا راسا وارد شده است مگر شما اجازه دادید که دولت مرکزی سوریه با تروریست‌ها مبارزه کند. تروریست‌ها را شما به وجود آوردید، حمایت کردید و اجازه نمی‌دهید تا دولت مرکزی با آنها مبارزه کند.

وی افزود: مدت‌ها پیش یکی از رهبران عرب منطقه در مذاکره‌ای به من گفت غربی‌ها به محض اینکه می‌بینند دولت سوریه در حال سرکوب تروریست‌هاست به تروریست‌ها کمک بیشتری می‌کند تا دولت سوریه عقب‌نشینی کند.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: رئیس‌جمهور آمریکا عنوان کرده است که ما با همکاری هم‌پیمانان خود در منطقه ریشه تروریسم در جهان را می‌خشکانیم. این هم از شوخی‌های مضحک سیاسی است. اگر واقعا تصور می‌کنیم که با چند حمله هوایی ریشه تروریست‌ها را می‌خشکانید باید که به حال کشوری که مدعی مدیریت جهانی است گریست. حداقل حرف‌های صاحب‌نظران امنیتی خود را بشنوید تا دقیق‌تر حرف بزنید.

ادامه دارد/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها