امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114310
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 124
نوح(ع) زمین را با سخن خود از کافران پاک کرد و گفت: پروردگارا بر روی زمین دیارالبشری از کافران بر جای مگذار، امام عصر(ع) نیز زمین را از وجود کافران ...

نوح(ع) زمین را با سخن خود از کافران پاک کرد و گفت: پروردگارا بر روی زمین دیارالبشری از کافران بر جای مگذار، امام عصر(ع) نیز زمین را از وجود کافران پاک می گرداند تا جایی که هیچ اثری از آنها باقی نماند.

"مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏ اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه(عج) که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏نویسد:

"چون ما نمی ‏توانیم حقوق آن حضرت(ع) را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، بجا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت(عج)، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، می ‏باشد."

شباهت به نوح(ع)

نوح شیخ الانبیاست؛ از امام صادق(ع) و امام هادی(ع) روایت است که حضرت نوح دو هزار و پانصد سال عمر کرد و حضرت ولی عصر(ع) شیخ الاوصیاست بنا به روایت کافی و در نیمه شعبان سال دویست و پنجاه و پنج هجری متولد شد.

پس عمر آن حضرت تا کنون که روز یک شنبه دهم ذی القعده الحرام سال هزار و سیصد و سی و یک هجری است هزار و هشتاد و پنج روز است و از امام زین العابدین روایت است که فرمود: در قائم روشی از آدم و از نوح هست و آن طول عمر می باشد.

نوح زمین را با سخن خود از کافرین پاک کرد و گفت: پروردگارا بر روی زمین دیارالبشری از کافران بر جای مگذار، حضرت ولی عصر نیز زمین را با شمشیر از لوث وجود کافرین پاک می گرداند تا جایی که هیچ اثری از آنها باقی نماند.

نوح نهصد و پنجاه سال صبر کرد چنانکه خداوند می فرماید: پس در میان آنان هزار سال منهای پنجاه سال به سر برد آنگاه طوفان آنان را فرو گرفت در حالی که ایشان ستمکار بودند، قائم نیز از اول امامتش تا کنون صبر کرده و نمی دانم تا کی صبر خواهد کرد.

هر که از نوح تخلف جست هلاک شد، هر که از قائم تخلف جوید نیز هلاک می شود، فرج نوح و اصحابش را خداوند آنقدر به تاخیر انداخت تا اینکه بیشتر معتقدین به آن حضرت از او برگشتند، فرج قائم علیه الاسلام را نیز خداوند آنقدر به تاخیر می اندازد که بیشتر معتقدین به آن حضرت از او بر می گردند چنانکه در حدیثی از امام عسکری آمده است.

ادریس به ظهور نوح بشارت داد و به ظهور قائم(عج) خداوند متعال فرشتگان را بشارت داد و پیامبر و امامان بلکه پیامبران گذشته ظهورش را بشارت دادند.

نداهای نوح به شرق و غرب عالم می رسید و این یکی از معجزات آن حضرت بود، قائم نیز هنگام ظهور بین رکن و مقام می ایستد و فریادی بر می آورد و می گوید: ای نقبا و سرداران من و ای کسانی که خداوند پیش از ظهور آنان را بر روی زمین برای یاری من ذخیره کرده با خواست و رغبت به سوی من آیید. پس صدای آن حضرت به آنها می رسد در حالی که در محراب ها و بر فرش ها و رختخواب هایشان باشند و با یک فریاد همه صدای او را می شنوند و هر یک از آنها به گوشش می رسد و به سوی آن صدا اجابت می کنند و یک چشم بر هم زدن نمی گذرد که همگی آنها بین رکن و مقام قرار می گیرند.

منبع:موعود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها